ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bude obrovský talent z Haarlemu reprezentovať Slovensko?
zdroj: RTV Noord

Bude obrovský talent z Haarlemu reprezentovať Slovensko?

Hovorí vám niečo meno Ludovit Reis? Má len sedemnásť rokov, no už pravidelne nastupuje v Eredivisie. Narodil sa v Haarleme neďaleko Amsterdamu slovenským rodičom. Hoci domáci ho vnímajú ako svojho, talentovaný stredopoliar s číslom 68 na chrbte môže reprezentovať i našu krajinu.

Na svoj vek je Reis technicky i fyzicky nesmierne vyspelý. Svojou hrou pripomína azda najtalentovanejšieho slovenského futbalistu Lászla Bénesa, od ktorého je ale mladší o tri roky. Na konte má už pätnásť štartov za A-tím Groningenu, zaznamenal jeden gól. Pre web RTV Noord sa nedávno rozhovoril o svojich snoch. Žiaľ, pred slovenskou reprezentáciou uprednostňuje holandskú.

"Ak by som dostal šancu v holandskom národnom tíme, bol by som nesmierne šťastný. Predsa len, má podľa mňa o niečo vyššiu kvalitu. Reprezentácia hráča rozvíja, hrajú v nej len tí najlepší. Bolo by super, ak by sa mi podarilo dostať sa do tímu. Bol by to ďalší krok vpred," sklamal Reis na diaľku slovenských fanúšikov a funkcionárov. Tí sa napriek tomu nevzdávajú. Podľa našich informácií Slovenský futbalový zväz a tréner výberu do 18 rokov Milan Malatinský plánujú riešiť s talentovaným hráčom jeho budúcnosť v národnom tíme.

zdroj: youtube.com

Stredný záložník už v tínedžerskom veku dokáže na seba prevziať zodpovednosť. Navyše, je fyzicky vyspelejší než drvivá väčšina jeho rovesníkov. Patrí medzi najdrahších neplnoletých hráčov na svete. Po tom, ako začal pravidelne nastupovať v Eredivisie, stúpla jeho trhová hodnota na takmer milión eur. A každým týždňom ďalej rastie. V Groningene má síce kontrakt platný až do leta 2020, no Reis už dnes vie, v akom klube by jedného dňa rád hrával.

"Mojou vysnenou ligou je Premier League a klubom Liverpool. Je to fantastický klub. Mám brata (dvojča), ktorý je taktiež obrovským fanúšikom "The Reds". Sledujeme všetky zápasy Liverpoolu. No ešte mám len 17 rokov, potrebujem nabrať fyzickú silu a skúsenosti, aby som jedného dňa mohol prestúpiť do Anglicka. Musím jednoducho ďalej tvrdo pracovať, aby som dosiahol svoje sny," dodal na záver Reis, ktorý sa po menšom zranení vrátil do zostavy aktuálne trinásteho tímu najvyššej holandskej súťaže. Najbližší zápas odohrá Groningen po reprezentačnej prestávke v nedeľu 1. apríla, keď na domácej pôde privíta druhý Ajax Amsterdam.

zdroj: Facebook

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

HOKEJ.sk