ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zlín sa ospravedlnil za výrok Petrželu, ktorý označili za rasistický
zdroj: twitter/FC FASTAV Zlín

Zlín sa ospravedlnil za výrok Petrželu, ktorý označili za rasistický

Vedenie českého klubu FC FASTAV Zlín sa ospravedlnilo za výrok svojho trénera Vlastimila Petrželu, ktorý po víkendovej prehre s Viktoriou Plzeň (0:1) označil za autora chyby pri rozhodujúcom góle "černocha", namiesto toho, aby povedal jeho meno.

"Tam bola hrubá chyba toho černocha," povedal Petržela v televíznom rozhovore krátko po zápase a svojím vyjadrením rozpútal vášne, za ktoré sa klub ospravedlnil. "V žiadnom prípade nemôže byť reč o rasizme," povedal podľa idnes.cz športový riaditeľ klubu Zdeněk Grygera.

"Tréner Petržela hodnotil zápas bezprostredne v emóciách a nešikovne tak zvolil toto označenie pre hráča Jonathana Bijimina," uvádza sa v stanovisku na klubovom webe.

Petrželovo vyjadrenie po nedeľňajšom zápase 21. kola prvej ligy zaplavilo sociálne siete, ohradili sa proti nemu hráči tmavej pleti vrátane zlínskeho Ibrahima Traorého. "Je toto v Českej republike normálne?" pýtal sa stredopoliar z Pobrežia Slonoviny.

Jonathan Bijimine pritom podľa idnes.cz zásadnú chybu nespravil, "prsty" v rozhodujúcom góle mali podľa servera pravý obranca Robert Matejov a pomaly vracajúci sa stredopoliari Zlína.

Najnovšie z klubu: Zlín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk