ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla: Macík bol vylúčený neprávom, Ljubičič i El Maestro s trestami
zdroj: Monika Adamčiaková

Disciplinárka rozhodla: Macík bol vylúčený neprávom, Ljubičič i El Maestro s trestami

Závažné rozhodnutia boli posledné dni v rukách Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ), ktorá musela rozhodnúť o osude potrestaných za prečiny a kartové tresty, ktoré obdržali v prvom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, respektíve vo štvrťfinále národného pohára Slovnaft Cup.

Disciplinárna komisia (DK) sa vrátila ešte k základnej časti Fortuna ligy, kde sa trestu nevyhol aktuálny líder tabuľky. Fanúšikovia Spartaka Trnava mali na zápase v Dunajskej Strede vykrikovať vulgárne a národnostné pokriky, rovnako ako v domácom stretnutí Slovnaft Cup-u proti rovnakému súperovi. Klub za nich bude musieť zaplatiť finančnú pokutu vo výške 500 €. Peňažný trest neminie ani trénera Nestora El Maestra, ktorý podľa DK používal počas stretnutia v MOL Aréne „provokujúce, zosmiešňujúce a teatrálne gestá“ a bola mu uložená pokuta vo výške 300 €. Zároveň začala disciplinárka riešiť aj správanie sa divákov AS Trenčín a Spartaka Trnava v ich vzájomnom zápase za vulgárne pokriky, respektíve v prípade hostí aj za použitie pyrotechniky, poškodenie sociálneho zariadenia a zapálenie oplotenia.

Najočakávanejší verdikt bol ohľadom ružomberského brankára Matúša Macíka, ktorý už v 39. minúte otváracieho stretnutia skupiny o titul na štadióne Dunajskej Stredy videl červenú kartu za údajnú ruku mimo pokutového územia. Kamerové záznamy napokon odhalili, že jednotka Liptákov zasiahla loptu len hlavou, no hoci bol rozhodca Peter Kráľovič blízko k celej situácii, hráča vylúčil. DK na svojom zasadnutí uznala Macíka za nevinného a vylúčenie mu zmazala. „Na základe písomného stanoviska KR SFZ a na základe vlastných zistení, upúšťa od uloženia DS za udelenie ČK menovanému v stretnutí 1. kola FL,“ píše zväz na svojom webe. Brankár tak bude môcť nastúpiť v sobotu na domáci duel proti AS Trenčín.

Naopak, hráči zo Žitného ostrova sa naďalej budú musieť zaobísť bez svojho kapitána Marina Ljubičiča, ktorý pauzoval aj uplynulý víkend v prvom kole nadstavbovej časti. V utorňajšom zápase Slovnaft Cupu proti Spartaku Trnava však v záverečnej minúte stretnutia počas prerušenej hry zasiahol domáceho futbalistu rukou do tváre, za čo ho rozhodca poslal pod sprchy predčasne. DK mu za tento nešportový čin pozastavila výkon až na štyri týždne. Nakoľko DAC z pohára vypadol, trest si chorvátsky stredopoliar odpyká vo Fortuna lige a tak nebude k dispozícii ani na nedeľňajší šláger na Pasienkoch proti bratislavskému Slovanu.

Cez víkend na fortunaligových trávnikoch neuvidíme ani Juraja Chvátala (MŠK Žilina) či Miloša Nikoliča (Zlaté Moravce), ktorí dostali už piatu žltú kartu v sezóne a ani Damiána Bariša (Zlaté Moravce) či Enriqueho Celisa Sancheza (Senica), ktorí boli vylúčení po dvoch žltých napomenutiach. O všetkom informoval Slovenský futbalový zväz prostredníctvom najnovšej úradnej správy.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk