ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nie len do širšej nominácie. Šatka si vyslúžil premiérovú pozvánku do reprezentácie
zdroj: fcdac.sk

Nie len do širšej nominácie. Šatka si vyslúžil premiérovú pozvánku do reprezentácie

„Dúfam, že ste sa ho opýtali či si vystrieľal miestenku do reprezentácie!“ – s úsmevom od ucha k uchu pristúpil cez víkend k novinárom mediálny manažér Dunajskej Stredy po skončení pozápasového rozhovoru s Ľubomírom Šatkom. Na Žitnom ostrove už dlhšie šípili, že by sa talentovaný stopér mohol pozrieť do výberu Jána Kozáka.

Mladého futbalistu, ktorý v danom stretnutí proti Ružomberku (3:0) vsietil premiérový gól v seniorskej kariére na klubovej úrovni, následne priateľsky a pochvalne chytil okolo ramien. „Ale však, len do širšej nominácie,“ odvrkol skromne Šatka, akoby ani neveril, žeby tiež mohol absolvovať ďalekú cestu do Ázie. V utorok poobede však kormidelník Ján Kozák zverejnil v sídle zväzu definitívny 24-členný menoslov, ktorý sa zúčastní na Kráľovskom turnaji v thajskom Bangkoku. Popri Škrtelovi, Škriniarovi či Hubočanovi svietilo aj meno – Ľubomír Šatka.

Odchovanec dubnického futbalu, ktorý obliekal na Britských ostrovoch dresy Newcastle United a York City, teda po tlačovej konferencii Jána Kozáka, na ktorej bola oznámená nominácia na marcový zraz, mimoriadne zaskočený nebol, no radosť mal určite obrovskú. „Pred týždňom prišla na klub širšia nominácia, kde bolo napísané aj moje meno. Trochu som dúfal a veril, že sa môžem ocitnúť vo finálnej nominácii. Napokon sa tak aj stalo,“ reagoval pre ProFutbal.sk Šatka s mierne pokrčeným úsmevom, nakoľko pár hodín po nominácii vypadol jeho klub z národného pohára proti Trnave.

Na turnaj s exotickými krajinami, ktorý Slovensko v roku 2004 vyhralo, poletí Šatka aj so spoluhráčom Erikom Pačindom. Spoločne so slovanistami Šullom a Sekuličom ich čaká premiéra v najcennejšom drese. Paradoxne práve táto štvorica proti sebe nastúpi v nedeľu vo Fortuna lige. „Hneď ako som sa to ráno dozvedel z internetu, napísali sme si spolu s ‚Pačim‘. Tešili sme sa, že ideme obaja. Veľmi ma táto pozvánka teší, je to pre mňa veľká česť a som hrdý, že sa mi to podarilo. Síce mám teraz v hlave iba Slovan, no po stretnutí sa už budem sústrediť aj na reprezentáciu,“ zakončil dvadsaťdvaročný Ilavčan.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk