ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FIFA ostro odsúdila správanie majiteľa PAOK Solún a hrozí sankciami
zdroj: TASR/AP

FIFA ostro odsúdila správanie majiteľa PAOK Solún a hrozí sankciami

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) ostro odsúdila správanie majiteľa gréckeho klubu PAOK Solún Ivana Savvidisa, ktorý počas nedeľného ligového zápasu s AEK Atény vtrhol na hraciu plochu so zbraňou.

"Všetky zodpovedné inštitúcie musia okamžite konať a prijať potrebné kroky. Toto je neakceptovateľná situácia. Pokiaľ by k tomu nedošlo, FIFA môže sankcionovať národný zväz," cituje agentúra dpa vyhlásenie federácie.

Solúnsky prokurátor nariadil vyšetrovanie majiteľa PAOK, ktorý po tom, čo rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali gól domácich na 1:0, vtrhol na ihrisko so zbraňou. Podľa agentúry AP prokurátor nariadil vyšetriť, prečo polícia ignorovala rozkaz zatknúť majiteľa PAOK na ihrisku. So zbraňou v puzdre, ktorú má v legálnej držbe, neurobil žiadny zreteľný pohyb, odhodil však kabát, aby ju bolo jasne vidno. Polícia ho začala vyšetrovať za neoprávnený vstup na ihrisko a držbu predmetu, ktorý mohol spôsobiť zranenie.

Savvidis sa v utorok za svoje správanie ospravedlnil. "Bola to z mojej strany emotívna reakcia na verdikt rozhodcu a celkovo negatívnu situáciu v gréckom futbale. Mojím jediným zámerom bolo ochrániť desiatky tisícov fanúšikov PAOK pred provokáciami a konfliktmi, aby sa vyhlo obetiam," uviedol na svoju obranu.

Situácia sa vyhrotila po tom, čo rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali pre údajný ofsajd gól Fernanda Varelu na 1:0. Hlavný arbiter najprv jeho presný zásah, ktorý by aktuálne tretiemu tímy ligy výrazne pomohol v boji o majstrovský titul, uznal, napokon však verdikt zmenil a ponechal v platnosti skóre 0:0.

Za PAOK nastúpil od 55. minúty slovenský reprezentant Róbert Mak. V štruktúrach klubu pôsobí na pozícii športového riaditeľa aj bývalý slovenský rozhodca Ľuboš Micheľ.

Grécka vláda prerušila v reakcii na incident najvyššiu futbalovú súťaž v krajine.

Odporúčame

HOKEJ.sk