ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prvá nominácia dvadsaťjednotky bez Hapala, brankára Greifa nahradil Vantruba
zdroj: TASR

Prvá nominácia dvadsaťjednotky bez Hapala, brankára Greifa nahradil Vantruba

Už pod vedením hlavného trénera Ota Brunegrafa odohrá slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov najbližšie dva marcové kvalifikačné zápasy ME 2019 proti Albánsku. "Sokolíci" najprv 23. marca budú čeliť súperovi v Tirane, o štyri dni 27. marca ho privítajú v Žiline.

Slováci sú v 2. kvalifikačnej skupine až štvrtí. Na konte majú po 5 dueloch dve výhry a dve prehry so Španielskom aj domácu s Islandom. Ak chcú pomýšľať aspoň na baráž, už si nemôžu dovoliť zaváhať.   

Brunegraf, ktorý v utorok na tlačovej konferencii predstavil 23-člennú nomináciu, bude plniť úlohy hlavného trénera po Pavlovi Hapalovi. Český kormidelník, ktorý so SR 21 postúpil a úspešne účinkoval na ME v Poľsku minulý rok, už trénuje pražskú Spartu. "Zmena bola rýchla a nečakaná. Prináša to ale futbalový život a treba sa tomu postaviť čelom," zareagoval na odchod dlhoročného trénerského súputníka 45-ročný kouč. Ten zloženie výberu ešte konzultoval s Hapalom, konečná verzia však bola už v jeho réžii: "Viac-menej v hrubých rysoch sme mali nomináciu vykomunikovanú, potom tam pár otáznikov zostalo v mojej réžii," dodal tréner, ktorý sa nateraz odmietol baviť, či by nasledovala Hapalove kroky na Letnú: "Toto by som riešil až po týchto dvoch zápasoch. Sme pred pozitívnym zlomom, čaká nás ešte päť zápasov. My ich musíme zvládnuť všetky, ak chceme postúpiť z druhého miesta. Takže toto odložíme na neskôr a uvidíme."  

Oto Brunegraf
Oto Brunegraf (foto: TASR/AP)

Slovákom vypadli pre zranenia z výberu viacerí dôležití hráč ako László Bénes, Lukáš Čmelík, Miroslav Káčer či Dominik Kružliak. "Hlavne čo sa týka Kružliaka, ten má najväčšie zranenie, určite bude chýbať. Ani Čmelíkovi to momentálne nevychádza podľa predstáv, bol chorý aj zranený. S Bénesom to vyzeralo optimisticky, ale prišlo ďalšie zranenie, v tomto prípade svalové. Aj od nás by to bolo neseriózne, ak by sme ho tlačili. Nechceme nič riskovať a počkáme, až keď bude v klube hrávať," objasnil Brunegraf, ktorému sa po zranení vrátil do mužstva Lukáš Haraslín. "Mám pocit, že je teraz ako pes, ktorého pustili z obojka. Má strašnú chuť hrať. Aj v klube ho musia v tomto smere držať skrátka. Určite s ním budeme môcť počítať v niektorom z týchto dvoch zápasov."

V jednej nominácii sa ocitla aj dvojica trnavských brankárskych odchovancov, Adama Jakubecha z OSC Lille dopĺňa najnovšie aj súčasná jednotka Martin Vantruba. Ten vytlačil z nominácie Dominika Greifa, ktorý vypadol zo zostavy bratislavského Slovana po príchode Michala Šullu zo Senice. „Domino Greif je výborný brankár, jeseň mu vyšla. Teraz sa to trochu otáča smerom k Vantrubovi. Je to všetko o aktuálnej forme,” dodal na margo výmeny brankárov Brunegraf. Jednotkou v posledných dueloch bol však Marek Rodák z Rotherhamu, posledný duel so Španielmi odchytal Jakubech.


Nominácia SR 21 na kvalifikačné zápasy ME 2019 s Albánskom (23. marca v Tirane a 27. marca v Žiline)   

brankári: Adam Jakubech (OSC Lille), Marek Rodák (Rotherham United FC), Martin Vantruba (Spartak Trnava)   

obrancovia: Juraj Chvátal, Dávid Hancko (obaja MŠK Žilina), Denis Vavro (FC Kodaň), Martin Šulek (AS Trenčín), Andrej Kadlec (Spartak Trnava), Richard Križan (FC Nitra), Michal Sipľak (MKS Cracovia Krakov), Atila Varga (U.S. Arezzo)   

stredopoliari: Christián Herc (DAC 1904 Dunajská Streda), René Kotrík (FC Nitra), Jakub Hromada (SK Slavia Praha), Milan Dimun (MKS Cracovia Krakov), Lukáš Haraslín (KS Lechia Gdaňsk), Nikolas Špalek (Brescia Calcio), Filip Lesniak (Aalborg BK), Erik Jirka (FC Spartak Trnava), Jozef Urblík (FK Vysočina Jihlava)   

útočníci: Samuel Mráz, Filip Balaj (obaja MŠK Žilina), Roland Černák (DAC 1904 Dunajská Streda)      


náhradníci: 
 Dávid Šipoš, Matúš Kuník, Andrej Fábry (všetci FC Nitra), Kristián Vallo, Miroslav Káčer, Róbert Polievka (všetci MŠK Žilina), Dalibor Takáč, Šimon Kupec (obaja MFK Ružomberok), Milan Kvocera (AS Trenčín), Lukáš Čmelík (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Matej Oravec (FC Spartak Trnava), Jakub Grič (MKS Sandecja Nowy Sacz), Šimon Štefanec (Hellas Verona FC),      

realizačný tím:
hlavný tréner: Oto Brunegraf
tréner  brankárov: Miroslav König
kondičný tréner: Peter Boďo, technický vedúci: Jakub Kojnok
lekár: Zsolt Fegyveres, fyzioterapeut: Martin Nozdrovický
masér: Juraj Ludík
kustódi: Marek Košáň, Patrik Fedor

Najnovšie z kategórie: EURO U21 2019

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk