ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sekulič: Reprezentovať krajinu, kde sa cítim ako doma, je veľká česť
zdroj: TASR

Sekulič: Reprezentovať krajinu, kde sa cítim ako doma, je veľká česť

Slovenské občianstvo oficiálne získal len v auguste, po siedmich mesiacoch na seba prvýkrát oblečie najcennejší dres. Kapitán bratislavského Slovana Boris Sekulič patrí do partie štyroch nováčikov, ktorí sa zúčastnia Kráľovského pohára v thajskom Bangkoku.

Slovanisti majú v menoslove, ktorý v utorok na tlačovej konferencii zverejnil hlavný tréner reprezentácie Ján Kozák, až dvojicu zástupcov, zimnú brankársku posilu Michala Šullu a pravého beka Borisa Sekuliča. „Sokoli“ si v Thajsku najprv vo štvrtok 22. marca zmerajú sily so Spojenými arabskými emirátmi a následne si v nedeľu 25. marca zahrajú o konečné umiestnenie. „Som vďačný za takúto veľkú šancu. Možnosť reprezentovať krajinu, kde sa cítim ako doma, je pre mňa veľká česť. Len minulé leto som získal občianstvo a zaregistroval som nejaké šumy o reprezentácii, no veľmi som sa na to nesústreďoval. Len som chcel hrať čo najlepšie za Slovan. Teším sa, že mi prišla pozvánka do slovenskej reprezentácie,“ cituje oficiálny web Slovana Bratislava prvé slová Borisa Sekuliča po oznámení nominácie.

Na pravej strane defenzívnej štvorice už dlhé roky pravidelne nastupuje Žilinčan Peter Pekarík, ktorý už s polročnou prestávkou bezmála desať rokov brázdi ihriská nemeckej Bundesligy. Tréner Kozák už na tento post skúšal pretransformovať aj stredopoliara Erika Saba či defenzívneho univerzála Norberta Gyömbéra, v jednej nominácii sa ocitli v minulosti aj exslovanisti Lukáš Pauschek a Juraj Kotula či Trenčan Martin Šulek. V prospech Borisa Sekuliča hrajú podľa trénera Kozáka dlhoročné stabilné výkony. „Pán Kozák bol v Turecku, pozrel si dva naše zápasy a po jednom z nich sme sa rozprávali. O tomto však reč vôbec nebola,“ reagoval prekvapene Sekulič„To, že som v nominácii, som zistil ešte pred dopoludňajším tréningom. Chalani, ktorí boli okolo mňa, mi samozrejme gratulovali. Po tréningu, keď už bola nominácia oficiálna, som si užil gratulácie i podpichovačky, to je však taká klasika,“ usmieval sa na všetky strany.

Dvadsaťšesťročný bek sa tak zapísal na zoznam naturalizovaných Slovákov, medzi ktorými sú aj pôvodom argentínsky útočník David Depetris, dnes už nebohý brazílsky obranca Dionatan Teixeira či togský futbalista Karim Guéde, pôvodom defenzívny štít a neskôr hrotový útočník. Ani jednému z nich sa však v seniorskej reprezentácii nepodarilo výraznejšie presadiť. „Tak ďaleko nechcem rozmýšľať. Teraz som dostal šancu a chcem sa jej chopiť čo najlepšie. Teším sa už na nových spoluhráčov v reprezentácii, poznám tam síce pár chalanov z ligy či Košíc, no je to v podstate ako ísť do nového mužstva,“ uzavrel pre web Slovana Sekulič.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk