​Werder si na domácom trávniku poradil s Kolínom
zdroj: Jozef Bedej

Výsledky 26. kola nemeckej Bundesligy:

PONDELOK

Futbalisti Werderu Brémy vyhrali v pondelňajšom stretnutí 26. kola nemeckej ligy nad 1. FC Kolín 3:1. Hostia zostali na poslednom mieste tabuľky.

Werder Brémy – 1. FC Kolín 3:1 (1:0)
Góly: 33. Veljkovič, 58. Rašica, 90. Eggestein – 53. Osako

NEDEĽA

V úvodnom nedeľňajšom zápase 26. kola nemeckej futbalovej Bundesligy remizoval VfB Stuttgart s RB Lipsko 0:0.

V druhom stretnutí zvíťazila Borussia Dortmund nad Eintrachtom Frankfurt po infarktovom závere 3:2. Domáci viedli v 77. minúte po góle striedajúceho Michyho Batshuayia 2:1. V prvej minúte nadstaveného času striedajúci Danny Blum vyrovnal na 2:2, ale posledné slovo mal vo štvrtej minúte nadstaveného času opäť Batshuayi, ktorý stanovil konečnú podobu výsledku na 3:2.

VfB Stuttgart - RB Lipsko 0:0

53.548 divákov

Borussia Dortmund - Eintrach Frankfurt 3:2 (1:0)
Góly: 12. Russ (vlastný gól), 77. a 90.+4 Batshuayi - 75. Jovič, 90.+1 Blum

SOBOTA

Futbalisti Bayernu Mníchov deklasovali v 26. kole nemeckej bundesligy Hamburger SV 6:0, hetrikom sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski. O zápase bolo rozhodnuté už v 19. minúte, keď po dvoch góloch Lewandowského a jednom Francka Riberyho viedli Bavori 3:0. V druhom polčase pridali ďalšie presné zásahy Arjen Roben, Ribery a skóre zápasu uzavrel z pokutového kopu Lewandowski, aj keď štyri minúty predtým rovnakú príležitosť nevyužil.

V druhom polčase pridali ďalšie presné zásahy Arjen Roben, Ribery a skóre zápasu uzavrel z pokutového kopu Lewandowski, aj keď štyri minúty predtým rovnakú príležitosť nevyužil. Hertha Berlín v základnej jedenástke so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom remizovala s Freiburgom 0:0. Na ihrisko sa v 59. min dostal aj druhý slovenský reprezentant v drese Herthy Ondrej Duda. V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazil Bayer Leverkusen nad Borussiou Mönchengladbach 2:0.

Bayern Mníchov - Hamburger SV 6:0 (3:0)
Góly: 12., 19., 90. Lewandowski (tretí 11 m), 8., 81. Ribéry, 55. Roben

Hertha Berlín - Freiburg 0:0
/P. Pekarík hral celý zápas, O. Duda (obaja Hertha) nastúpil v 59. min./

Hoffenheim 1899 - VfL Wolfsburg 3:0 (1:0)
Góly: 18. Schulz, 77. Gnabry, 80. Guilavogui (vlastný gól)

Hannover - Augsburg 1:3 (1:2)
Góly: 37. S. Sane - 26., 83. Gregoritsch, 45.+2 Kacar

PIATOK

Futbalisti FC Schalke 04 zvíťazili v piatkovom dueli 26. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku 1. FSV Mainz 05 1:0 vďaka gólu stredopoliara Daniela Caligiuriho z 55. minúty. Z druhého miesta strácajú na vedúci Bayern 17 bodov, majster má však k dobru sobotňajší zápas s Hamburgom.

1. FSV Mainz 05 - FC Schalke 04 0:1 (0:0)
Gól: 55. Caligiuri