Betis zdolal Alaves a poskočil na ôsme miesto
zdroj: Jozef Bedej

Súhrn zápasov 28. kola španielskej La Ligy:

PONDELOK

Futbalisti Betisu Sevilla poskočili v tabuľke španielskej La Ligy na ôsmu priečku. V pondelok vyhrali v zápase 28. kola na ihrisku Deportiva Alaves 3:1.

Deportivo Alaves – Betis Sevilla 1:3 (0:2)
Góly: 67. Sobrino - 23. Moron, 44. Javi Garcia, 78. Loren

zdroj: streamable.com

NEDEĽA

Futbalisti Espanyolu Barcelona otočili nedeľňajší duel 28. kola španielskej La Ligy a zvíťazili na domácom ihrisku nad Realom Sociedad San Sebastian 2:1.

Futbalisti Celty Vigo v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom prehrali v 28. kole španielskej La Ligy na pôde Atletica Madrid 0:3. Hostia doplatili na nepremieňanie šancí. V prvom polčase nevyužili dobré príležitosti Sergi Gomez a Iago Aspas, v druhom dejstve za stavu 0:1 opečiatkoval Nemanja Radoja žrď.

Atletico sa ujalo vedenia v 44. minúte zásluhou Antoina Griezmanna, po zmene strán zasadili Celte ďalšie gólové údery Vitolo a Angel Correa. "Los Colchoneros" si upevnili druhé miesto v tabuľke, na vedúcu Barcelonu strácajú osem bodov. Celta je deviata.

Atletico Madrid - Celta Vigo 3:0 (1:0)

Góly: 44. Griezmann, 56. Vitolo, 63. Correa
Lobotka odohral za Celtu celý zápas

Espanyol Barcelona - Real Sociedad San Sebastian 2:1 (0:1)
Góly: 51. Baptistao, 72. Moreno - 41. Willian Jose

Las Palmas - Villarreal 0:2 (0:0)
Góly: 67. Bacca, 90.+2 Sansone (z 11m), ČK: 90.+1 Galvez (Las Palmas)

Athletic Bilbao - Leganes 2:0 (2:0)
Góly: 10. a 17. Garcia

SOBOTA

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v úvodnom sobotňajšom zápase 28. kola španielskej La Ligy na pôde Eibaru 2:1. O oba góly úradujúceho majstra sa postaral Cristiano Ronaldo, víťazný strelil v 84. minúte.

FC Malaga - FC Barcelona 0:2 (0:2)
Góly: 15. Suarez, 26. Coutinho, ČK: 30. Garcia (Malaga)

PIATOK

V úvodnom zápase 28. kola španielskej La Ligy zvíťazili futbalisti Girony v piatok doma nad Deportivom La Coruňa 2:0.

Girona FC - Deportivo La Coruňa 2:0 (1:0)
Góly: 21. Stuani, 27. Juanpe

​​Atletico Madrid - Celta Vigo 3:0 (1:0)