ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica nezaháľa, pred štartom nadstavbovej časti získala francúzskeho útočníka
zdroj: fksenica.eu

Senica nezaháľa, pred štartom nadstavbovej časti získala francúzskeho útočníka

Predposledný tím po základnej časti Fortuna ligy FK Senica vyrukuje do bojov o záchranu so zaujímavou posilou. Minimálne jarnú časť strávi v klube zo Záhoria 29-ročný francúzsky útočník Lynel Kitambala, ktorý bol v minulosti členom reprezentačného tímu do 21-rokov.

Rodák z francúzskeho Creil prichádza na Záhorie ako voľný hráč, s vedením klubu sa dohodol na zmluve do konca sezóny. Naposledy pôsobil v gréckom prvoligovom klube Apollon Smyrnis, kde však nedostával dostatok príležitostí. V minulosti si na seba obliekal i dresy Auxerre, Lorientu, Saint-Éttiene či Sportingu Charleroi. Francúzsko reprezentoval v mládežníckom veku, na konte má štyri štarty a jeden gól v národnom tíme do 21 rokov.

"Prvé dojmy z klubu mám len dobré. V Senici sú vytvorené ideálne podmienky na trénovanie, zázemie klubu je na dobrej úrovni. Pevne verím, že aj tento fakt mi pomôže naplniť moje ciele. Pozrel som si štadión, porozprával sa s trénerom a nakoniec som sa rozhodol, že vo svojej kariére budem pokračovať vo farbách Senice. Urobím maximum preto, aby sme v tomto síce malom, ale zato peknom meste prvú ligu udržali," povedal Kitambala pre fksenica.eu.

Senica strelila v doterajšom priebehu sezóny len 17 gólov. Menej má na konte iba Tatran Prešov. Práve od novej akvizície sa očakáva, že v nadstavbovej skupine o záchranu potiahne mužstvo svojimi gólmi. "V prvom rade chcem v Senici odmakať každý tréning naplno, aby som sa dostal do svojej formy. So spoluhráčmi som mal možnosť už trénovať a verím, že nájdeme na ihrisku aj spoločnú súhru. Ak mi dá tréner dôveru aj v zápase, spravím pre klub maximum a budem bojovať až do samého konca," sľubuje Kitambala.

Zverenci trénera Tona Caanena odštartujú boje o záchranu sobotňajším domácim zápasom proti siedmej Nitre.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk