ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nitra spevňuje defenzívu, skúsený odchovanec sa vracia domov
zdroj: fcnitra.com

Nitra spevňuje defenzívu, skúsený odchovanec sa vracia domov

Po základnej časti rozširuje svoj káder aj fortunaligová Nitra, ktorá do defenzívnych radov angažovala svojho odchovanca Pavla Farkaša. Informáciu zverejnil klub na svojej oficiálnej webstránke.

Tridsaťdvaročný defenzívny futbalista podpísal s účastníkom našej najvyššej súťaže kontrakt do konca nasledujúcej sezóny. S tímom nováčika trénuje už od začiatku zimnej prípravy. „Skončil mu angažmán, skúšal niečo v zahraničí, no my sme počkali ako sa rozhodne. Sme veľmi radi, že je našim hráčom. Dúfam, že to bol dobrý krok, ktorým sa opäť naplnilo, že chceme odchovancov pritiahnuť späť do nášho klubu a hrať s nimi dôstojný futbal v lige. Myslím si, že to je aj dobrý signál pre verejnosť a bude z toho profitovať hráč aj klub,“ cituje nitriansky web predsedu predstavenstva Mariána Valentu, ktorý si hráča pamätá ešte z jeho futbalových začiatkov a viažu sa mu na to pozitívne spomienky. „Zažil som ho aj za jeho prvej éry v Nitre. Paľo je férový chlap, ktorý má za sebou pôsobenia v zahraničných ligách, zahral si Seriu A, v ktorej hralo iba sedem hráčov zo Slovenska a to hovorí za všetko.

Skúsený obranca obliekal na Apeninskom polostrove dresy klubov Chievo Verona a Ternana Calcio, legionársky chlebíček však okúsil aj v Rumunsku (FC Vaslui), Azerbajdžane (FK Gabala) a v Grécku (Škoda Xanthi a naposledy AEL Larissa). „Nitre som vďačný, že som tu mohol od januára trénovať. Teraz sme sa dohodli a som rád, že sa vraciam domov. Veľa chalanov poznám z pôsobenia, keď som tu bol naposledy a už poznám aj nových spoluhráčov, kabína ma prijala dobre,“ netají spokojnosť Farkaš, ktorý sa pod Zobor vracia po viac ako desiatich sezónach. „Myslím si, že zahraničie ma dosť zmenilo. Vždy sa dá urobiť viac, ale tá kariéra bola slušná. Tým nechcem povedať, že končím, aby si ľudia nemysleli, že som to sem prišiel dohrať. Chcem pomôcť Nitre, tak ako oni pomohli mne, keď mi dali možnosť tu byť a hrať za nich,“ pokračuje nová posila Nitry.

Trénerovi Galádovi tak pribudol ďalší adept do obrany, ktorá sa už tak prezentuje vo veľmi dobrom svetle. Aj vďaka obrancom sa totiž Nitra môže pochváliť najmenším počtom inkasovaných gólov v základnej časti súťaže. „Vo futbale je vždy ťažké presadiť sa, či je to Nitra alebo iný klub. Obrana hrá výborne. Sú to mladí chalani, ktorí za polroka dokázali, že majú na to, aby urobili slušnú kariéru a môžu sa živiť futbalom na vysokej úrovni. Ja sa budem snažiť odviesť maximum, bude na tréneroch a aj na šťastí, či sa mi podarí preraziť alebo nie,“ reagoval rodák z Vráblov, ktorý by po dotiahnutí administratívnych vecí mohol byť k dispozícii už na najbližší ligový duel. Po ňom pravdepodobne príde aj k príspevku do pokladnice v kabíne, ktorú drží aktuálne zranený Andrej Ivančík. „Ešte ma neskasírovali, ale určite sa to v blízkej dobe stane. Myslím si, že sa na to dosť tešia. Bol som s Lukášom Hroššom na káve a dosť si mydlil ruky,“ uzavrel s úsmevom.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk