ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mika Lönnström v Šamoríne skončil, na lavičke opäť zahraničný tréner
zdroj: stksamorin.sk/Tibor Őry

Mika Lönnström v Šamoríne skončil, na lavičke opäť zahraničný tréner

Presne týždeň pred úvodným zápasom jarnej časti druhej ligy 2017/2018 sa vedenie FC ŠTK 1914 Šamorín rozhodlo pre zmenu na trénerskom poste. Extravagantného Fína Miku Lönnströma nahradil Gustavo Leal.

Šamorínu patrí po jesennej časti priebežná 11. priečka. Hoci mužstvo pod vedením Lönnströma produkovalo ofenzívny futbal, dlho sa pohybovalo na spodných priečkach tabuľky. Od zóny zostupu ho momentálne delí len jeden bod. Výstredný Fín, ktorý aj počas chladných novembrových dní vystupoval na lavičke v krátkych nohaviciach, pôsobil v klube z južného Slovenska 14 mesiacov. Podľa informácií z klubového webu Šamorína došlo k rozviazaniu kontraktu po vzájomnej dohode trénera s klubom. Lönnströmove miesto zaujal Gustavo Leal, jeho asistentmi budú Lukáš Kaplan a Juraj Baláž. 

ŠTK, ktorý úzko spolupracuje s brazílskym Fluminense, mal pôvodne jarnú časť odštartovať sobotňajším zápasom 18. kola na pôde Nového Mesta. Vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky sa však vedenie súťaže rozhodlo celé kolo preložiť na 27., resp. 28. marec. V 19. kole privíta Šamorín v sobotu 10. marca na domácej pôde lídra tabuľky zo Skalice.

Mika Lönnström
Extravagantný Mika Lönnström skončil na lavičke Šamorína po štrnástich mesiacoh (foto: millardayo.com)

V generálke na jarnú časť ŠTK podľahol predposlednému Komárnu 0:2. "Nechýbalo odhodlanie, sme spokojní s prístupom hráčov. V týždni sa budeme pripravovať na úvodný súťažný zápas so Skalicou," vyhlásil pre stksamorin.sk Gustavo Leal. Do zostavy modro-bielych sa po dlhej pauze zavinenej zranením vrátil Ľubomír Mezovský. "Je hráčom, ktorý hrá so srdcom, so zápalom a to sa mi páči. Ešte je bez zápasového rytmu, ale budeme pracovať na tom, aby sa to zlepšilo. Je vždy plusom, ak hráč dokáže zahrať na viacerých pozíciách a Mezo si po dnešku pripísal plusové body," dodal na záver po prehre s Komárnom nový tréner Šamorína.

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk