Koniec úchvatnej série, Plzeň s prvou ligovou prehrou v sezóne
zdroj: twitter/FC Viktoria Plzeň

Výsledky stretnutí 18. kola českej HET ligy:

PONDELOK

Futbalisti Jihlavy sa v pondelňajšej dohrávke 18. kola českej ligy postarali o veľké prekvapenie, keď zvíťazili na ihrisku prvej Plzne 1:0. O jediný gól predposledného tímu tabuľky, za ktorý odohrali celý zápas slovenský brankár Matej Rakovan a stredopoliar Jozef Urblík, sa postaral v 22. minúte obranca Petr Tlustý.

Pre lídra to bola vôbec prvá prehra v sezóne. Plzeň však má na čele stále pohodlný dvanásťbodový náskok pred druhou Slaviou Praha. V drese Viktorie odohrali celý zápas slovenskí reprezentanti Patrik Hrošovský a Matúš Kozáčik.

Plzeň - Jihlava 0:1 (0:1)
Gól: 22. Tlustý
Hrošovský
, Kozáčik celý zápas - Rakovan, Urblík celý zápas

NEDEĽA

Futbalisti Karvinej zdolali v stretnutí 18. kola najvyššej českej ligy Zlín jednoznačne 4:0

K plnému bodovému zásahu v prvom jarnom domácom zápase prispel slovenský obranca Marek Janečka, ktorý v 49. minúte hlavou zvýšil na priebežných 3:0.

Slovenský obranca Dušan Švento sa pred nedeľným pražským derby medzi Slaviou a Bohemiansom 1905 rozlúčil so "zošívanými".
Štyridsaťsedemnásobnému slovenskému reprezentantovi oznámilo vedenie klubu po Novom roku, že s jeho službami už nepočíta.

Tridsaťdvaročný rodák z Ružomberka získal so Slaviou tri tituly a v jej drese odohral 178 zápasov, z toho 96 ligových.
Derby v Edene, ktoré sa hralo v rámci 18. kola najvyššej českej ligy, rozhodol v 45. minúte Josef Hušbauer.

SK Slavia Praha – Bohemians 1905 1:0 (1:0)
Gól: 45. Hušbauer
za domácich Stoch celé stretnutie, Hromada do 88. min

MFK Karviná – FC Fastav Zlín 4:0 (2:0)

Góly: 39. a 74. Wágner, 32. Budínský (11m), 49. JANEČKA
Janečka
do 84. min + gól, Le Giang odchytal celé stretnutie, Štepanovský do 80. min – Matejov celé stretnutie

SOBOTA

Futbalisti domácej Zbrojovky Brno zdolali v sobotňajšom 18. kole českej ligy na svojom ihrisku favorizovanú Sigmu Olomouc 1:0 a odplatili jej prehru z jesene. Domáce prostredie využil aj Slovan Liberec a zvíťazil nad FK Mladá Boleslav, za ktorý hral Lukáš Pauschek, 1:0.

FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Gól: 29. Acosta.

FC Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

PIATOK

V predohrávanom zápase 18. kola najvyššej českej futbalovej ligy prehrala Dukla Praha na štadióne Juliska s Jabloncom 0:1.

Dukla Praha – FK Jablonec 0:1 (0:0)
Gól: 64. Lischka