ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Interi až päť Nigérijčanov. Brezovský: Na tréningu ako na multilingválnom vyučovaní
zdroj: TASR

V Interi až päť Nigérijčanov. Brezovský: Na tréningu ako na multilingválnom vyučovaní

Nováčik šestnásťčlennej celoslovenskej II. futbalovej ligy FK Inter Bratislava skončil po jesennej časti súťaže na 14. mieste so ziskom 17 bodov a na vedúcu Skalicu stráca takisto 17 bodov. Jarnú časť ligy odštartujú žlto-čierni stretnutím 18. kola v sobotu 3. marca proti Lokomotíve Košice už pod vedením nového trénera, miesto Richarda Slezáka prevzal Jozef Brezovský.

„V jesennej časti sme nenaplnili naše predstavy. Cítili sme, že mužstvo treba doplniť o hráčsky potenciál a personálne aj na trénerskom poste,“ uviedol na tlačovej konferencii prezident klubu Jozef Barmoš. Doplnil ho generálny riaditeľ Ľubomír Talda: „Po eufórii postupu do II. ligy, ktorú sme si všetci užili, sme ako nováčik celkom solídne vstúpili do veľmi kvalitnej celoštátnej ligy. V prvej polovici najmä v domácich zápasoch sme boli herne aj výsledkovo veľmi dobrí. Horšie to bolo na ihriskách súperov, kde sme sľubne sa vyvíjajúce stretnutia nedokázali výsledkovo dotiahnuť tak, aby sme boli bodovo úspešní.“

Podľa Taldu Inter záver jesennej súťaže nezvládol: „Získali sme málo bodov, dostali veľa gólov, dokonca v šiestich zápasoch sme dostali rozhodujúci gól v posledných minútach, ak nie sekundách. S tým nemôžeme vyjadriť spokojnosť. Na druhej strane realizačný tím aj hráči odviedli kus poctivej roboty a verím, že je len otázka času, kedy sa to celé zlomí a otočí a budeme výsledkovo úspešní. Verím tiež, že aj nový tréner so svojim realizačným tímom a hráčmi vytvoria v jarnej časti silnú partiu a na konci súťaže budeme úspešní tak, aby sme pre Inter Bratislava upevnili pozíciu v II. lige aj v nasledujúcej sezóne.“

Jozef Barmoš
Jozef Barmoš (foto: TASR)

Tréner Brezovský prevzal mužstvo začiatkom februára. „Niektorých hráčov poznám, v mládeži som viedol Kochana, Šalatu či Štrbu. V krátkej dobe však spolu s realizačným tímom musím zanalyzovať káder, aby som poznal všetkých podrobne. Takisto je potreba analyzovať jesenné zápasy a štýl hry. V štyroch prípravných stretnutiach hráči ukázali správnosť nastavenia hrať ofenzívny, dominantný a útočný futbal. Čaká nás ešte veľa úsilia popracovať na tomto hernom štýle, jeho vštepenia do hláv hráčov tak, aby sme ich správne vyhodnotili a postavili na správne posty. Som presvedčený, že touto cestou skôr či neskôr bude Inter úspešný.“  Doterajší kouč Richard Slezák bude pokračovať na pozícii asistenta.

Mužstvo po jeseni opustili štyria hráči, do tímu pribudli šiesti novici, na definitívne doriešenie ešte čaká meno nového brankára. Tréner však bude mať k dispozícii z Trenčína obrancu Šalatu i nigérijského krídelníka Issu, ktorý strávil jeseň v Prešove. Okrem nich pribudli do mužstva ďalší traja Nigérijčania, zo Spišskej Novej Vsi pribudol Wisdom a ďalší dvaja talentovaní mladíci, vekovo na prelome dorasteneckého a seniorského veku, prišli zo zahraničia. Z hosťovania v Senici sa vrátil Obiechnina. „Niekedy to na tréningu vyzerá ako na multilingválnom vyučovaní, ale aj pre mňa je práca s nimi obohacujúca. Do kabíny prinášajú iný element, majú rozdielnu pohybovú kultúru a treba podotknúť, že by tu neboli, ak by nemali požadovanú kvalitu. Snažíme sa, aby sa prispôsobili štýlu, akým sa Inter rozhodol hrať a v tréningovom procese plniť. Nevidím v tom žiadny problém, multikultúrnosť je dnes už všadeprítomná. Ak dokážu svoju kvalitu, budú len prínosom,“ dodal Brezovský.

Kapitánom bratislavského tímu zostáva bývalý slovenský reprezentant Peter Petráš. „V závere jesene sme stratili zbytočne body, dostávali sme veľa aj hlúpych gólov. To všetko sme sa snažili v prípravnom období odstraňovať. Aj keď sme v príprave dostali od Trenčína či Dunajskej Stredy 'päťky', myslím si, že mužstvo je pripravené a nastavené tak, aby sme si naše postavenie v druhej lige upevnili. O záchrane v súťaži sa v kabíne nebavíme. Verím, že sa bodovo uchytíme hneď na začiatku a budeme úspešní. Mužstvo je silnejšie, doplnilo sa kvalitnými hráčmi.“

Peter Petráš
Peter Petráš (foto: TASR)


Na našom portáli ProFutbal.sk si už v pondelok môžete prečítať exkluzívny rozhovor s prezidentom FK Inter Jozefom Barmošom aj na tému zmeny hlavného trénera, odkladu prvého jarného kola či bratislavských štadiónov.

Káder FK Inter Bratislava pre jarnú časť II. ligy sezóny 2017/2018:
brankári: Štefan Kollár, Kristián Strelčík, Martin Pastornický
obrancovia: Vojtech Tóth, Milton André Alfred Klooster (Hol.), Tomáš Šalata, Andrej Štrba, Peter Petráš, Andrej Labuda
stredopoliari: Patrik Kochan, Patrik Špak, Mário Baldovský, Gabriel Bezák, Elvis Osmani (Chorv.), Wisdom Uda Kanu (Nig.)
útočníci: Usman Adekunle Issa (Nig.), Patrik Fedor, Martin Vlček, Erik Prekop, Stanley Chukwudi Ogambor (Nig.), Pentecost Ikedinachi Obiechina (Nig.), Jakub Šulc, Victor Olatunji Oleyemi (Nig.)

tréner: Jozef Brezovský

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Inter Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk