ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chrípková epidémia mení program Fortuna ligy, Nitra polemizuje nad novým termínom
zdroj: TASR

Chrípková epidémia mení program Fortuna ligy, Nitra polemizuje nad novým termínom

Napriek tomu, že podľa športového poriadku musia byť záverečné dve kolá základnej časti Fortuna ligy odohrané v jednotnom termíne, chrípková epidémia v Nitre spôsobila zmenu programu najvyššej súťaže. Únia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaci orgán tak odprezentovala deň pred hracím kolom rozhodnutie k vzniknutej situácii.

Výsledkom zmien je program, podľa ktorého sa päť zápasov 21. kola Fortuna ligy bude hrať v sobotu, jeden o dva dni neskôr. Práve zápas FC Nitra na ihrisku Ružomberka bol preplánovaný na náhradný termín v pondelok 26. februára o 15.30 h. Zvyšných päť zápasov predposledného kola základnej časti našej ligy sa uskutoční podľa pôvodného harmonogramu, teda v sobotu 24. februára o 14.00 h. Rozhodli o tom v hlasovaní členovia Prezídia Únie ligových klubov po tom, ako Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Nitre z dôvodu zvýšeného výskytu chrípky u hráčov zakázal A-mužstvu a dorasteneckým tímom FC Nitra účasť na majstrovských stretnutiach plánovaných na 24. februára.

„Život, a nielen ten futbalový, prináša aj takéto situácie, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Za týchto okolností ideálne východisko neexistovalo, spravili sme však maximum pre to, aby sme našli čo najlepšie riešenie, ktoré zohľadní zdravotné, športové i legislatívne aspekty. Členovia Prezídia ÚLK dôkladne zvážili všetky alternatívy a napokon rozhodli o odklade zápasu MFK Ružomberok – FC Nitra na pondelok. Čas výkopu sme určili po dohode s domácim klubom na 15.30 h,“ povedal pre fortunaliga.sk výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Aktualizované v piatok 23. februára, o 18.00 hod.

Rozhodnutie spomenutého úradu komentoval aj klub spod Zobora, ktorého predstavy o novom termíne ligového stretnutia boli iné. „O situácii sme informovali ÚLK. Zároveň sme navrhovali nový termín stretnutia 21. kola Fortuna Ligy medzi MFK Ružomberok – FC Nitra na stredu, 28. februára 2018. Bohužiaľ, k dohode klubov neprišlo. Prezídium ÚLK stanovilo nový hrací termín na pondelok, 26.2.2018. Vzhľadom k tomu, že náhradný termín stretnutia je stanovený o 48 hodín neskôr od toho pôvodného, existuje riziko, že stav v našom klube bude naďalej pretrvávať. V prípade, ak sa tak stane a RÚVZ nám predĺži lehotu zákazu činnosti, sme povinní sa týmto rozhodnutím riadiť, upozorňuje klub z Nitry na svojej webovej stránke.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk