ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prezident Myjavy: Zabudnime na krivdy a ublíženia, užime si slovenskú špičku
zdroj: TASR

Prezident Myjavy: Zabudnime na krivdy a ublíženia, užime si slovenskú špičku

Fortuna liga sa opäť vracia do Myjavy. Hoci len minulú zimu sa miestny klub odhlásil z najvyššej súťaže, už o pár hodín sa na ňom opäť odohrá prvoligový šláger. Dôvodom sú problémy Slovana so štadiónom na Pasienkoch a rekonštrukcia štadióna v Nitre. Prezident Spartaka Myjava Pavel Halabrin sa v krátkom liste prihovoril fanúšikom svojho klubu a požiadal ich o slušné a športové správanie.

Na štadióne Spartaka Myjava sa uskutočnia dve fortunaligové stretnutia. Najskôr v sobotu 24. februára bude na štadióne v Myjave domácim tímom Slovan Bratislava a hostiť bude úradujúceho majstra zo Žiliny. O týždeň neskôr sa stanú belasí hosťami, usporiadateľom bude FC Nitra, nakoľko nebude môcť odohrať duel v Zlatých Moravciach pre časovú kolíziu vzájomných zápasov s ViOn-om. 

Vzhľadom na emotívny koniec Spartaka v najvyššej súťaži, k čomu prispeli aj konflikty v poslednom domácom dueli so Slovanom, pretrvávajú obavy z negatívnych reakcií myjavských priaznivcov na tribúnach. Stanovisko k situácii zaujal aj prezident klubu Pavel Halabrin, ktorý poslal prostredníctvom oficiálneho webu Spartaka Myjava výzvu domácim fanúšikom. Portál ProFutbal.sk prináša text v plnom znení a bez redakčných úprav:

„Vážení športoví priatelia, fanúšikovia futbalu!

Túto sobotu sa na našom štadióne odohrá zápas druhého a tretieho tímu najvyššej súťaže na Slovensku. Nasledujúcu sobotu duel FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava. Náklady na ne znášajú kluby, ktoré tu budú hrať a náš Spartak aj niečo zarobí. My všetci dostávame možnosť pozrieť sa na zápasy o prvú šestku na Slovensku. Je to pre nás bonus, finančný zisk i potvrdenie toho, že náš štadión je špičkový. Ako jeden z mála je dnes pripravený na takúto úroveň. Chcem vás preto požiadať, poprosiť. Poďme sa pozrieť, zabaviť. Zabudnime na slová krivdy, pocity ublíženia. Neznížme sa k prejavom, ktoré by urážali, či ponižovali kohokoľvek. Užime si, že tu hrajú špičkové slovenské kluby. 

Ďakujem vám!“

Najnovšie z klubu: Myjava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 4. liga ZsFZ Sever

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk