ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Druhá liga odštartuje neskôr, úvodné kolo sa dohrá uprostred týždňa
zdroj: fclokomotiva.sk

Druhá liga odštartuje neskôr, úvodné kolo sa dohrá uprostred týždňa

Vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky a blížiace sa mrazy sa vedenie II. ligy rozhodlo odložiť úvodné kolo jarnej časti sezóny 2017/2018, ktoré bolo pôvodne naplánované na víkend 3. - 4. marca.

Druhá najvyššia súťaž sa uložila na zimný spánok už 19. novembra minulého roku. Od úvodu januára je šestnásť tímov v plnej príprave na jarnú časť, no keďže drvivá väčšina druholigových klubov nedisponuje modernými štadiónmi, hrozilo, že trávniky nebudú na prvé jarné kolo dostatočne pripravené.

Osem duelov 18. kola, ktoré sa mali odohrať v piatok až v nedeľu 2. - 4. marca, tak vedenie súťaže odložilo. Podľa predbežných informácií by sa malo odohrať v strede týždňa, pravdepodobne v stredu 28. marca.

V úvodnom jarnom kole mal líder tabuľky zo Skalice cestovať na pôdu poslednej Podbrezovej B. Šlágrom mal byť duel Popradu s Bardejovom a veľkú pozornosť pútalo i stretnutie Interu Bratislava s košickou Lokomotívou.

Ak sa už nič nezmení, prvé jarné kolo (celkovo 19. kolo) sa tak odohrá 9. marca. Šancu pobiť sa o titul majú v tomto ročníku viaceré mužstvá, medzi favoritov patria Skalica, Sereď, Lokomotíva Košice, Žilina B a Poprad. Ako je známe, do Fortuna ligy postúpi priamo víťaz II. ligy (ak splní licenčné podmienky), druhý tím konečného poradia bude hrať baráž proti predposlednému celku najvyššej súťaže. Zo súťaže vypadnú posledné štyri tímy.

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk