ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prestupy neskončili. Bude Trnava na boj o titul loviť v Sparte Praha?
zdroj: sparta.cz

Prestupy neskončili. Bude Trnava na boj o titul loviť v Sparte Praha?

Hoci vo väčšine krajín sa už prestupové obdobie dávno skončilo, v niektorých ešte stále prebieha zopár rokovaní, ktoré by sa mohli uzavrieť v priebehu najbližších dní. Výnimkou nie je ani Slovensko a jedna zmena možno čaká aj lídra našej najvyššej súťaže.

Dôvodom by malo byť zranenie ľavého obrancu Matúša Čonku, ktorý si poranil členok v závere duelu proti Zlatým Moravciam. „Magnetická rezonancia ukázala, že väzy v členku sú poškodené viac ako sa predpokladalo. O tom, koľko bude podľa hlasovania fanúšikov najlepší futbalista Trnavy za minulý rok pauzovať, je predčasné hovoriť. Pri tejto diagnóze sa čas rekonvalescencie nedá presne stanoviť,“ informuje o vzniknutej situácii oficiálny web Spartaka Trnava. Dvadsaťsedemročný rodák z Košíc sa momentálne pohybuje len s pomocou barlí. „Napriek zraneniu som denno-denne s chlapcami na štadióne. Kým oni trénujú, ja makám v posilňovni. Jasné, že najradšej by som bol s nimi na ihrisku. Žiaľ, aj takýto je futbal. V každom prípade verím, že sa čoskoro vrátim a pomôžem ďalej tímu v jarnej časti. Dovtedy budem chalanom držať palce z tribúny,“ reagoval Andel roka 2017.

Aj vzhľadom na hráčsky výpadok sa kuloármi šepká, že by Spartak mohol uloviť do kádra ešte jednu posilu. Podľa najnovších správ by mohol pred ťažkými bojmi v skupine o titul pribudnúť do mužstva talentovaný obranca Sparty Praha Eldar Čivič, ktorý nedostáva v českom veľkoklube dostatok priestoru. Podľa českého serveru iSport.cz by malo ísť o hosťovanie do konca sezóny. O bosnianskeho dvadsaťjedenročného futbalistu mala v priebehu zimy záujem aj Mladá Boleslav, tento transfer sa však napokon neuskutočnil. Aj preto by mohli cesty mladíka smerovať na Štadión Antona Malatinského. „Na Slovensku končí prestupový trh o týždeň neskôr. Oficiálne by mohlo byť všetko dotiahnuté po víkende,“ cituje svoj zdroj český portál iSport.cz.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk