ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na Pasienkoch zlyhalo vykurovanie, Slovan vyzve Žilinu v Myjave
zdroj: skslovan.com

Na Pasienkoch zlyhalo vykurovanie, Slovan vyzve Žilinu v Myjave

Netypická situácia nastala v závere základnej časti Fortuna ligy. Bratislavský Slovan totiž svoje posledné dva zápasy odohrá na štadióne v Myjave. Najprv tam ako domáci tím vyzve Žilinu, o týždeň neskôr bude ako hosťujúci celok čeliť Nitre.

Ako informuje oficiálny web Fortuna ligy, na Pasienkoch došlo k poruche vykurovania a pri súčasných poveternostných podmienkach hrozilo, že by trávnik v sobotu nespĺňal potrebné kritériá. Zápas 21. kola Fortuna ligy 2017/18 ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina sa tak bude hrať v sobotu 24. februára o 14.00 h v Myjave.

Zástupcovia Slovana nás i MŠK Žilina informovali o technickej poruche, ktorej odstránenie si vyžiada minimálne desať dní. Zároveň navrhli žilinskému klubu preloženie sobotňajšieho stretnutia do Myjavy. Vedenie MŠK súhlasilo a my sme túto dohodu zainteresovaných klubov zobrali na vedomie,“ informoval výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák a ďalej dodal: „Oceňujeme konštruktívny prístup oboch klubov k riešeniu vzniknutého problému s dostatočným časovým predstihom. Vzhľadom na dnešné vytrvalé sneženie i nepriaznivú predpoveď počasia na najbližšie dni by hrozilo, že by terén na Pasienkoch v sobotu nebol spôsobilý. To by bol vážny problém pre regulárnosť záveru základnej časti Fortuna ligy, keďže zápasy posledných dvoch kôl sa musia odohrať v jednotnom termíne.“

"Klub okamžite po zistení poruchy vyhrievania trávnika kontaktoval dodávateľa, ktorý však potrebnú súčiastku a opravu dokáže zabezpečiť najskôr o desať dní. V dôsledku závažného technického problému a nepriaznivej predpovede počasia tak nie je možné, aby sa zápas so Žilinou odohral na Pasienkoch. Všetkým fanúšikom a podporovateľom sa za túto situáciu hlboko ospravedlňujeme a mrzí nás, že sa v úvode jari nepredstavíme priamo v Bratislave," píše sa na klubovom webe "belasých". Vedenie Slovana pre svojich fanúšikov chystá bezplatnú dopravu do Myjavy i občerstvenie zdarma.

Ako je známe, Slovan odohrá v Myjave aj zápas posledného kola základnej časti, no ako domáci tím bude vedený FC Nitra, keďže štadión pod Zoborom sa rekonštruuje a Zlaté Moravce, ktoré sú prechodným domovom "Corgoňov", v sobotu 3. marca hostia na svojom štadióne Trenčín.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk