Keď Manchester City prehráva...
zdroj: twitter

Končí február a Manchester City zaznamenal len tretiu prehru v sezóne. Prvá prišla v decembri, keď Pep Guardiola postavil improvizovanú zostavu na pôde Šachtaru Doneck. Citizens mali vtedy už isté prvé miesto v skupine Ligy majstrov. Vzhľadom na komfortný náskok na čele Premier League nemusela lídra trápiť ani prehra na pôde Liverpoolu. Tretí pád v ročníku však už Sky Blues rozhneval. Prehra na pôde treťoligového Wiganu znamenala koniec v najstaršej pohárovej súťaži - FA Cup-e.

Guardiola vs. Cook

Guardiola postavil v pondelňajšej dohrávke silnú zostavu. Chýbali len Ederson a Sterling, dvojica Walker a De Bruyne prišla z lavičky. Manchester City držal loptu v 83% hry, súpera prestrieľal pomerom 29:4, zahrával 15 rohov, kým Wigan žiaden. Brankára Waltona však veľa pokusmi hostia nezamestnali, kým zle postavený Bravo inkasoval z jedinej vážnejšej šance treťoligistu. Will Grigg desať minút pred koncom z hranice šestnástky našiel ľavý dolný roh Čilanovej bránky. To už hostia dohrávali bez vylúčeného Delpha. Práve jeho červená karta vyvolala na DW Stadium vášne a vyhodila Citizens z konceptu.

zdroj: Zostrih stretnutia Wigan Athletic - Manchester City 1:0. (streamable.com)

Anglický stredopoliar dlhodobo alternujúci na poste ľavého obrancu išiel nebezpečne proti Powerovi. Ten sa po jeho sklze zvíjal na trávniku, domáci na čele s trénerom Cookom lobovali za červenú kartu. Rozhodca Anthony Taylor prv vytiahol žltú, aby si poznačil číslo faulujúceho, no následne zmenil názor a hráča vylúčil. Guardiola penil, protestoval u štvrtého rozhodcu a následne sa pochytil s trénerom Cookom. Incident sa udial v druhej nadstavenej minúte prvého polčasu, konflikt pokračoval v tuneli pri odchode do šatní. Guardiola - zrejme čakajúci na arbitrov - sa dostal do výmeny s trénerom domáceho mužstva, oddeľovali ich členovia realizačného tímu City.

zdroj: Tesne pred strihom réžie Guardiola vyštartoval po rozhodcoch, na ktorých zrejme čakal v tuneli. (twitter)

Aguero vs. fanúšik

„Bola to červená karta. Bolo to rozhodnutie rozhodcu. Cookovi som na ihrisku povedal len to, aby zostal vo svojom vymedzenom priestore. V tuneli sa medzi mnou a mojím kolegom nič nestalo,“ tvrdil anglickým novinárom Guardiola a uzavrel tému: „Chlapi, ak sa ma chcete pýtať na futbal, pýtajte sa ma na futbal.“ Jeho tím dominoval v druhom polčase aj o desiatich, no kľúč ku gólu nenašiel. „Hodnotím svoje mužstvo podľa snahy, nie výsledku. Tá bola v priebehu sezóny, aj dnes, dobrá. Pre psychiku je náročné bojovať v štyroch súťažiach, o čom sme sa presvedčili. Keď prehrám, moje prvé slová patria súperovi. Gratulujem Wiganu a želám všetko dobré v budúcnosti,“ povedal Guardiola, ktorého tím zostáva so 16-bodovým náskokom na čele Premier Legue, je jednou nohou v štvrťfinále Ligy majstrov a v nedeľu ho čaká finále ligového pohára proti Arsenalu.

Otázne je, či katalánsky kouč bude môcť cez víkend využiť služby svojho elitného strelca Sergia Aguera. Postup Wiganu do štvrťfinále súťaže bol pre jeho fanúšikov tak intenzívny, že po poslednom hvizde Taylora vtrhli na hraciu plochu. Väčšina oslavovala, no jeden z nich sa dostal do konfliktu so Sergiom Aguerom, ktorý neváhal rozdať si to s priaznivcom Latics. Našťastie, aj Argentínčana s fanúšikom sa podarilo rozdeliť a nedošlo k potýčke. FA si na incident môže posvietiť, aj keď najlepší strelec histórie Premier League Alan Shearer sa na twittri Sergia zastal: „Neviete, čo mu povedal alebo spravil. Možno sa len bránil. Pokiaľ sa to nedozvieme, nie som v pozícii ho súdiť. Čo viem stopercentne, fanúšikovia nemali byť na ihrisku.“