ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ako exPrešovčania Prešov pochovali
zdroj: 1fctatran.sk

Ako exPrešovčania Prešov pochovali

Zatiaľčo pohľady verejnosti smerujú skôr na čelo tabuľky, úvodné jarné kolo Fortuna ligy prinieslo aj veľmi zaujímavý súboj na záchranárskych priečkach. Pokiaľ by Prešov zdolal v domácom prostredí na popradskom štadióne svojho súpera z Podbrezovej, vymanil by sa zo zostupových miest.

Hektické zimné mesiace v Prešove sa však odrazili aj na ihrisku. Káder Tatrana prešiel zmenou, viacerí hráči odišli, napokon si to jeden z nich rozmyslel a vedenie klubu ešte zopár hráčmi káder rozšírilo. Do základu sa zmestili dve posily i nový brankár, po polčase ešte nastúpil štvrtý novic. Z lavičky mužstvo viedol aj nový kormidelník, hoci ho vedenie dlho predstavovalo len ako asistenta. „Nebol to jednoduchý zápas. Už v jeho úvode sme mali šance ísť do vedenia, žiaľ, nepremenili sme ich a súper šiel hneď v prvom polčase do dvojgólového vedenia,“ zhrnul na tlačovej konferencii český tréner Anton Mišovec, ktorý rozhodne nebol spokojný s výsledkom, avšak zlý dojem zo zápasu nemá. „Inak si myslím, že to bolo vyrovnané stretnutie a šance boli na oboch stranách,“ dodal.

S konštatovaním neľahkého priebehu súhlasil aj tréner hostí, aj preto považuje víťazstvo za veľmi cenné. „Vedeli sme, že bude dôležité, ako sa vyrovnáme s náročným terénom. Teší ma, že sme v prvom polčase strelili dva góly. Tie nás posadili na koňa. Trochu nás však môžu mrzieť niektoré nevyužité tutovky, hlavne v druhom polčase. Keby sme ich premenili, tak by sme sa skôr upokojili,“ poznamenal Marek Fabuľa. Ten svojho času pôsobil v Tatrane ako hráč i ako tréner, o víťazstve jeho tímu napokon rozhodli dvomi presnými zásahmi Dávid Leško a Jakub Wiezik – obaja bývalí hráči Prešova. Prvý menovaný prišiel ešte v lete, poľský útočník až po jesennej časti.

V priebehu osemnástich stretnutí na jeseň zaznamenal Wiezik za Tatran jeden gól, na dorovnanie týchto štatistík mu stačilo na Horehroní 27 minút. Hráčom zápasu však bol strelec otváracieho zásahu a zároveň autor gólovej prihrávky Leško. „Išli sme do zápasu s cieľom zvíťaziť a hrať svoju hru, čo sa nám aj podarilo. Očakávali sme a boli sme pripravení na ťažký, bojovný zápas s množstvom súbojov, čo sa napokon aj potvrdilo,“ zhrnul pre klubový web. Dôležitosť víťazstva však nepreceňuje, dobre vie, že od definitívnej záchrany je ešte ďaleko – od predposledného Tatrana delia Podbrezovú iba štyri body a od poslednej Senice šesť. „Sme naozaj veľmi vďační za dôležité víťazstvo, ale už od nasledujúceho dňa sa opäť sústredíme na tvrdú prácu a na ďalšieho súpera,“ uzavrel 29-ročný člen ideálnej jedenástky úvodného kola jarnej časti.

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk