ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bláznivé video zo Slovenska: Rozhodca chcel oslniť technikou, hráč musel loptu hľadať
zdroj: Jozef Bedej

Bláznivé video zo Slovenska: Rozhodca chcel oslniť technikou, hráč musel loptu hľadať

Futbalová nedočkavosť na Slovensku sa konečne ukončila. Cez víkend opäť otvorili brány slovenské ligové štadióny a začiatkom druhej polovice februára odštartovala jarná časť najvyššej súťaže. Medzi najväčšie ťaháky patril sobotňajší duel jesenného lídra z Trnavy na ihrisku Zlatých Moraviec. A ten, veru, splnil všetky očakávania.

Súboj 20. kola mal všetko, čo môžete od otváracieho zápasu jarnej časti Fortuna ligy čakať. Hlad po futbale, stovky, ba až tisíce divákov na tribúnach, ďalšie pri televíznych obrazovkách, päť gólových radostí, akčnú hru i snehovú nádielku. Verejnosť bola zvedavá či sa Spartak dokáže naladiť na jesenné ťaženie a zverenci trénera El Maestra začali dokazovať hneď od úvodu, že umiestnenie v tabuľke nie je dielom žiadnej náhody. Netrvalo ani polhodinu a už viedli nad domácim ViOn-om rozdielom triedy.

O ďalšiu zaujímavosť stretnutia sa postaral asistent rozhodcu Roman Slyško, ktorý sa zjavne nechal uniesť futbalovou eufóriou. Keď totiž v 29. minúte prenechával Jirka autové vhadzovanie pre krajného obrancu, lopta začala pred rozhodcom poskakovať. Ten to pochopil ako výzvu a začal s loptou žonglovať. Diváci sledovali so zatajeným dychom, ako si arbiter so zástavkou jedenásťkrát loptu podvihol na jednej nohe. Len škoda, že ten dvanásty až tak slávne nedopadol a lopta napokon preletela okolo prekvapeného Trnavčana Kadleca až bezmála k poliacej čiare...

„V tej chvíli som bol v zápale hry, príliš som to nevnímal. Ale po zápase som sa chalanov v šatni spýtal či videli, čo rozhodca spravil. Pamätám si, ako som išiel hádzať aut asi dva metre od rohovej zástavky a zrazu som si musel ísť pre loptu až ku striedačke domácich. Asi mi ju chcel posunúť, ale nejako to nevyšlo,“ reagoval so smiechom na otázku ProFutbal.sk trnavský bek Andrej Kadlec, ktorý situáciu vzal s úsmevom, hoci zostal v prvom momente očividne prekvapený freestyleovou vložkou Romana Slyška.

zdroj: Huste.tv

Romana Slyška poznáme z viacero podôb. Štyridsaťštyriročný arbiter bol kedysi pravou rukou najlepšieho slovenského rozhodcu Ľuboša Micheľa. Spolu sa zúčastnili európskych či svetových šampionátov i množstva duelov Ligy majstrov, vrátane finálového súboja v sezóne 2007/08 medzi Chelsea a Manchesterom United. Priťahoval však aj škandály. Pred siedmimi rokmi údajne vyplazoval jazyk na hráčov Žiliny a keď ho v 90. minúte za bezgólového stavu inzultoval divák z tribúny, duel so Slovanom bol skontumovaný v prospech belasých. Reprezentant Zdeno Štrba mu po zápase odporučil krvné testy s poznámkou „či nemá niečo šmuknuté“. Slyško, civilným povolaním lekár cievnej chirurgie, chcel voči nemu podniknúť právne kroky. Ešte dva roky predtým sa dostal Slyško do verbálneho konfliktu aj so Žilinčanom Lietavom, následne sa mu ospravedlňoval aj majiteľ klubu Antošík.

Takúto futbalovú podobu sme však od rodáka zo Šale videli azda prvý raz a diváci zaiste dúfajú, že nie aj posledný. Kým sa však Roman Slyško podujme na ďalšie predstavenie, bude musieť svoje zručnosti ešte trochu vycibriť. „Tréning techniky by mu mal dať Oliver Janso. Ten ako žongluje pred každým tréningom je fantastické a zábavné zároveň,“ dohodil vzápätí Andrej Kadlec s úsmevom prácu svojmu klubovému spoluhráčovi. Nechajme sa prekvapiť či si skúsený rozhodca nájde voľný čas a objedná si futbalové lekcie...

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk