ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ViOn dosníval sen o top šestke, Jarábek: Nech titul získa Trnava
zdroj: Jozef Bedej

ViOn dosníval sen o top šestke, Jarábek: Nech titul získa Trnava

Vedeli, že ak sa chcú umiestniť v najlepšej šestke Fortuna ligy po základnej časti, musia v úvodnom jarnom kole zdolať lídra tabuľky. Na to však nemali nárok. Futbalisti Zlatých Moraviec od úvodnej minúty súboja proti Spartaku Trnava ťahali za kratší koniec a už po polhodine vedeli, že ich vysoké ambície sú pasé. "Andelom" napokon podľahli rozdielom triedy 1:4.

Hotovali ste sa zaskočiť favorita, napokon ste mu ale vôbec nedokázali vzdorovať. Ako hodnotíte vysokú prehru s Trnavou?
Juraj Jarábek:
"Musím zagratulovať súperovi. Myslím si, že Trnava má naozaj výborné mužstvo, ktoré je skvele pripravené. Aj my sme sa dôkladne pripravovali, no rozhodujúca je vždy samotná realizácia na ihrisku. V našom kádri došlo k viacerým odchodom, prišli noví hráči, dávame mužstvo dohromady. Keď prehráte deväťdesiat percent súbojov, nemôžete pomýšľať na víťazstvo. To bola základná chyba. A tiež individuálne zaváhania. Vedeli sme, že Trnava vie dať gól z prvej šance, platilo to aj dnes. Potom prišiel druhý zásah a už sa to viezlo. Ale nechcem znehodnocovať výkon Spartaka. Presne vedeli, čo chcú, obrovský rozdiel bol v strede poľa, kde mali Slobodu, Vlaska a Pehlivana. Trestali nás po každej chybe. Druhý polčas už nebol o futbale, bola chumelica, arbitri to zvládli výborne, nemali to ľahké. Bol to už len boj. Trnava si v prvom polčase vypracovala náskok a zvíťazila úplne zaslúžene."

Tréner El Maestro vyhlásil, že zápas ukázal, ako je Trnava pripravená na druhú polovicu sezóny. Myslíte si, že získa titul?
"Ja som Trnavčan, Spartaku prajem, hoci dnes mi jedno oko plače. Trnava má výborné mužstvo, želám im titul. Dnes už sa bude Nestor len ťažko vyhovárať, že nechce titul, pretože už sa to nedá. Má k dispozícii kvalitné mužstvo, podávajú dobré výkony. Myslím si, že keď tam bude rozumné prostredie a trnavskí fanúšikovia budú chodiť na domáci štadión, tak sa to môže podariť."

Zlaté Moravce - Trnava
ViOn pred zápasom živil nádej na umiestnenie v top šestke, dnes už sú ale jeho šance minimálne (foto: Jozef Bedej)

Druhý polčas sa hral za hustého sneženia a podmienky boli na hranici regulárnosti. Pamätáte si na podobný zápas?
"Pravdupovediac, ani nie. Možno ako hráč, za starých čias sme hrávali aj v takomto snehu, ale ako tréner si niečo podobné nepamätám. Spomínam si, že v Banskej Bystrici sme s Trnavou hrali na úplne zamrznutom teréne, remizovali sme 1:1, no na tom ľade to bolo ešte horšie ako dnes. V prvom polčase bolo ihrisko nachystané výborne, po zmene strán to už ale bolo zlé. No hrať sa dalo, lopta sa gúľala. Lopty sa vymenili za oranžové a dohrali sme to."

Myslíte si, že sa na štadióne ViOn-u bude môcť o necelých 24 hodín odohrať zápas Nitry s Trenčínom?
"Sneh sa roztopí, no aký bude terén, to si netrúfam povedať. Bude tam veľké množstvo vody. Uvidíme, je to na rozhodcoch, či sa bude hrať, alebo nebude. Ak sa hrať bude, tak Trenčín to podľa mňa bude mať veľmi ťažké."

Čo vás v súboji s Trnavou najviac sklamalo?
"Ak by som mohol, striedal by som aj sedem hráčov... Naozaj som chlapcov nespoznával, či už pohybovo, agresivitou, čítaním hry, jednoduchými vecami ako je hra na jeden dotyk. Doteraz sme to hrali štyrikrát týždenne, od zajtra s tým asi začneme každý jeden tréning. Sú to asi zlozvyky od mlada, veď hra na jeden dotyk je najjednoduchšia. Len to treba vedieť..."

Juraj Jarábek a Nestor El Maestro
Juraj Jarábek verí, že titul tento rok získa práve trnavský Spartak (foto: Jozef Bedej)

V základnej časti odohráte ešte dva zápasy, na šiesty Trenčín momentálne strácate štyri body. Umiestnenie v hornej polovici tabuľky je už prakticky nereálne...
"Ako som už povedal, v zime nám odišlo viacero hráčov. Prišli sme o Dobrotku, Záhumenského či Gešnábela. Bartolomeu sa v príprave javil dobre, no nie je to typický hrotový útočník, skôr krídelník. Šašinka je zasa mladý. Naši kmeňoví hráči, ktorí mali zabrať, podali dnes slabšie výkony. Skladáme to za pochodu. Nemali sme veľké oči, no mali sme ešte šancu hrať o prvú šestku. Jediný predpoklad bol, že zdoláme Trnavu, to sa nám nepodarilo. Na druhej strane, môže nám to len pomôcť. Musíme sa sústrediť na skupinu o záchranu. Myslím si, že naše mužstvo bude mať svoju silu. Prehra bolí, ale nerobíme z toho tragédiu. Po tých odchodoch nám to ukázalo, že patríme do tej spodnej skupiny. Ale aj tam je ešte šanca pobiť sa o siedmu priečku. Chlapci musia dvihnúť hlavy. A my ich aj dvihneme, aby sme sa dostali čo najvyššie."

zdroj: huste.tv

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk