ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Realizačný tím Tatrana Prešov rozšíril Dušan Galis, cieľom sú víťazstvá
zdroj: TASR

Realizačný tím Tatrana Prešov rozšíril Dušan Galis, cieľom sú víťazstvá

Tri dni pred úvodným zápasom jarnej časti Fortuna ligy proti Podbrezovej vedenie 1. FC Tatran Prešov definitívne potvrdilo vo funkcii hlavného trénera Čecha Antona Mišovca. Jeho pravou rukou bude na jar Dušan Galis, ktorý bude externým športovým riaditeľom Šarišanov. Novinky z kuchyne zeleno-bielych prezentoval na tlačovej konferencii generálny manažér klubu Marek Trávniček.

Prakticky od Vianoc sa v Prešove riešila trénerská otázka. Je už známe definitívne zloženie realizačného tímu pre jarnú časť Fortuna ligy?
Marek Trávniček:
"Na základe našich spoločných rozhovor s pánom majiteľom Miroslavom Remetom a pánom Mišovcom sme sa rozhodli, že tím bude v jarnej časti viesť ako hlavný tréner Anton Mišovec, jeho asistentom bude Marián Prusák a externým športovým riaditeľom bude pán Dušan Galis. Trénerom brankárov zostáva Maroš Ferenc."

Aké úlohy bude mať Dušan Galis?
"Spolu s pánom Mišovcom bude komunikovať celú strategickú a koncepčnú časť Tatrana Prešov. Budú si medzi sebou vymieňať poznatky, pán Galis nám bude nápomocný aj čo sa týka prípravy na súperov. Našim cieľom je pobiť sa o dobré umiestnenie a získať čo najviac bodov. Chceme jednoznačne zotrvať v najvyššej súťaži. Počas tých trinástich kôl, ktoré nás čakajú, chceme byť pre každého súpera nepríjemným protivníkom. Myslím si, že pán Galis bude vďaka svojim skúsenostiam veľmi vhodným doplnením do celej koncepcie, ktorú sme nastavili. Samozrejme, bude chodievať aj na naše zápasy, stretne sa s tímom, no vzhľadom k jeho ďalším pracovným povinnostiam tu nemôže byť dennodenne."

Tlačová konferencia 1. FC Tatran Prešov
Na tlačovej konferencii Šarišanov sa Dušan Galis nezúčastnil. S klubom bude spolupracovať externe (foto: Jaroslav Suchár/SOHE Press Media)

Mužstvo v zime opustilo osem hráčov, pribudli piati. Je káder kvalitnejší, než bol na jeseň?
"Často počúvame, že sme sa oslabili, lebo odišlo osem hráčov. Z nášho pohľadu to ale nie je pravda, pretože odišli hlavne hráči, ktorí sa nezapájali celkom aktívne do diania, boli to hráči, ktorí mali odohratých menej zápasov, alebo ich výkony neboli až také markantné. Prišli noví hráči. Často odznieva, že tím sa posilňuje, keď má niekto africké meno. My nechceme ísť týmto smerom. Stále budeme pokračovať v tom, že chceme zapájať mladých hráčov, vlastných odchovancov, z ktorých niektorí sú aj mládežnícki reprezentanti a ich výkony sa neustále zlepšujú. Títo chlapci budú dostávať ešte väčší priestor. Celá tá koncepcia s pánom Mišovcom je postavená na dobrej tímovej spolupráci. Videli ste, že aj naši hokejoví reprezentanti zdolali favorizované Rusko práve vďaka tímovej spolupráci."

Tatranu sa prakticky rozpadla ofenzíva. Poľský útočník Wiezik zamieril do Podbrezovej, krídelníci Černák a Issa Adekunle sa vrátili do svojich kmeňových klubov. Nechceli ste si túto trojicu udržať?
"Wiezik odviedol kus dobrej roboty, ale nevyťažili sme z neho toľko, koľko sme mohli, resp. štýl hry, ktorý preferuje, nezapadol do nášho systému. Nebolo to percentuálne príliš úspešné. Čo sa týka Rola Černáka, bola to tak trochu nefér práca agentov. My sme sa snažili zo všetkých síl, myslím si, že Rolovi sme dali príležitosť, v Tatrane Prešov sa vytiahol, no potom nastúpili tie agentské ťahy a nám sa ho nepodarilo udržať. Musíme Rola nahradiť spoločnou tímovou prácou, v príprave sa aj iným hráčom darilo strieľať góly. Rozoberali sme taktiež prínos Issu, no zhodli sme sa, že namiesto neho potrebujeme ešte prínosnejšieho hráča. Myslím si, že jeho miesto veľmi dobre zastúpi Gatarić, ktorý má väčšiu kvalitu."

Marek Trávniček
Marek Trávniček (foto: Jaroslav Suchár/SOHE Press Media)

S akým cieľom vstupujete do jarnej časti?
"Chceme nazbierať čo najviac bodov, aby sme sa potom mohli pohodlne pripravovať na ďalšiu sezónu. Súčasný model súťaže nám na jar stále dáva šancu bojovať aj o miestenku do Európskej ligy, je pred nami trinásť zápasov. Každý má o čo hrať. Ideme do toho s tým, že chceme nazbierať čo najviac bodov. Nie je to úplne pasé, že by sme sa nemohli dostať vyššie, no primárnym cieľom je vyhrať čo najviac zápasov. A to môžeme dosiahnuť jedine tým, že začneme strieľať viac gólov."

Vyriešili ste už trénerskú otázku pri treťoligovom B-tíme, keďže okrem Sergija Kovalca a jeho asistenta ukončil spoluprácu s Tatranom Prešov aj doterajší kouč juniorky Pavol Mlynár?
"Zatiaľ sme sa nedohodli, kto povedie B-tím, prioritou pre nás v týchto dňoch bola blížiaca sa Fortuna liga. Treťoligová juniorka je dobrá príležitosť pre mladých hráčov, resp. aj pre hráčov z "áčka", ktorí nenastúpia v prvoligovom zápase a potrebujú mať hernú prax. Túto otázku vyriešime v dohľadnej dobe."

Odchody: Patrik Jacko, Jakub Wiezik, Oleksii Miliutin, Juraj Hovančík, Mojmír Trebuňák, Roland Černák, Issa Adekunle, András Lénárt
Príchody: Patrik Prikryl, Nikola Gatarić, Patrik Lukáč, Petr Hošek, Adrián Leško

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk