ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zlaté Moravce sa chcú pokúsiť o prvú šestku, Jarábek: Šanca žije
zdroj: TASR

Zlaté Moravce sa chcú pokúsiť o prvú šestku, Jarábek: Šanca žije

V zostávajúcich troch kolách "základnej" časti Fortuna ligy 2017/2018 sa futbalisti ViOnu Zlaté Moravce pokúsia o prienik do hornej polovice tabuľky, ktorá bude hrať o titul, resp. pohárové miestenky. Momentálne patrí klubu od Žitavy ôsme miesto so štvorbodovou stratou na šiesty Trenčín, do jarnej časti vstúpi tím kormidelníka Juraja Jarábka sobotňajším domácim stretnutí s vedúcim tímom súťaže Spartakom Trnava.

ViOn v zime posilnili piati noví hráči, medzi nimi aj český útočník angolského pôvodu Robert Bartolomeu v rámci hosťovania zo Zlína. Do Dunajskej Stredy zamieril obranca Timotej Záhumenský, do Ružomberka útočník Róbert Gešnábel, kabínu opustili aj Martin Dobrotka, Peter Sládek, Dawid Szymonowicz a Adam Jamrich.

"V príprave sme odpracovali všetko, čo sme si naplánovali. Mali sme exkluzívne podmienky na prípravu doma, nová umelá tráva je skvelá. Spestrením bolo osemdňové sústredenie v Chorvátsku. Príchody nových hráčov sú adekvátne k odchodom. Naša šanca na prvú šestku stále žije, urobíme všetko pre to, aby sme zamotali hlavy všetkým konkurentom. Chceme, aby ľudia chodili na futbal, urobíme pre to všetko. Naďalej chceme hrať ofenzívny futbal, ktorý poteší našich priaznivcov," povedal Jarábek na štvrtkovej tlačovej konferencii.

tlcvkfcvn150218nr3499280
Zdroj: Juraj Jarábek (foto: TASR)
Za hráčsky kolektív zhodnotil prípravu novozvolený kapitán Martin Chren. "Môžem povedať, že všetky tréningové jednotky sme poctivo 'odmakali'. Absolvovali sme sústredenie v Chorvátsku, utužili sme kolektív a už sa tešíme na sobotu. Proti Trnave veríme v úspešný výsledok."

V rámci prípravy odohrali Zlatomoravčania osem prípravných stretnutí s bilanciou päť výhier, jedna remíza, dve prehry a skóre 20:9. Najlepším strelcom bol so šiestimi gólmi Bartolomeu.

Káder FC ViOn Zlaté Moravce na jar FL 2017/2018:
Brankári: Pavel Kováč, Jozef Novota, Giorgij Čočišvili
Obrancovia: Denis Horník, Miloš Nikolič, Martin Chren, Lukáš Jančura, Karol Karlík, Juraj Kotula, Michal Pintér
Stredopoliari: Ewerton Paixao, Cleber Silva Nascimento, Marek Rigo, Damián Bariš, Peter Orávik, Mateus de Oliveira Silva,
Útočníci: Robert Bartolomeu, Jakub Švec, Ľubomír Urgela, Ondřej Šašinka

odchody: Timotej Záhumenský (Dun. Streda), Róbert Gešnábel (Ružomberok), Martin Dobrotka (Stal Mielec), Peter Sládek (Bielsko-Biala, koniec hosťovania), Dawid Szymonowicz (Jagiellonia Bialystok, koniec hosťovania), Adam Jamrich (Zvolen, hosťovanie)

príchody: Giorgij Čočišvili (Slavia Praha), Juraj Kotula (Slovan Bratislava), Marek Rigo (Slovan Bratislava), Robert Bartolomeu (Fastav Zlín, hosťovanie), Ondřej Šašinka (Baník Ostrava)

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk