ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mihalík po nezhodách v Krakove späť v Žiline
zdroj: TASR

Mihalík po nezhodách v Krakove späť v Žiline

Hoci pôsobil v Cracovii Krakov druhú už sezónu, nebol u našich severných susedov spokojný. Najdrahšia akvizícia Krakova v histórii klubu sa vracia do Žiliny. Jaroslav Mihalík pod Dubňom pôsobil dlhých šesť rokov, tentoraz by k tomu mal pridať ďalší rok a pol. Z Poľska prichádza na hosťovanie.

„Som nesmierne rád, že sa vraciam späť do Žiliny. Teším sa na spoluhráčov, mesto, štadión, celkovo na ľudí v klube. Vôbec to neberiem ako nejaký reštart v mojej kariére, jednoducho mi moje dva predošlé tímy nesadli po futbalovej stránke. Žilinu a aj jej systém poznám veľmi dobre, sedí mi to tu. Samozrejme, zavážil aj tréner Guľa, ktorý má pozná. Som veľmi rád, že sa to celé dotiahlo a okamžite sa môžem pripojiť k tímu," povedal pre klubový web bývalý mládežnícky reprezentant, ktorý už nakukol aj do seniorského národného tímu.

Jaroslav Mihalík nezažíval v Poľsku šťastné obdobie, o čom svedčí i jeho vyradenie z prvého tímu, peňažná pokuta a napokon aj odchod na Slovensko. Žilinčania sa rozhliadali po odchode Nikolasa Špaleka po adekvátnej náhrade a s radosťou siahli po tomto 23-ročnom futbalistovi. „Hoci prišiel aj Fero Kubík, potrebujeme zvýšiť konkurenciu na krídelnej pozícii. S Jarom sme boli v úzkom kontakte a vnímali sme jeho situáciu v Poľsku, kde nebol v optimálnej hráčskej pozícii, nebol dostatočne vyťažený. Jaro mal záujem odísť, preto sme sa rozhodli priviesť ho späť do Žiliny," vyjadril sa pre mskzilina.sk prezident Karol Belaník.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Cracovia Kraków

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk