ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová sa nechce zachraňovať v závere, pomôcť má trojica posíl a odchovanci
zdroj: TASR

Podbrezová sa nechce zachraňovať v závere, pomôcť má trojica posíl a odchovanci

Futbalisti Podbrezovej vstupujú do jarnej časti Fortuna ligy 2017/2018 s ambíciou udržať sa v najvyššej súťaži a mať čo najmenšie starosti s bojmi o poslednú, resp. predposlednú priečku. Do kádra prišli traja noví hráči – srbský brankár Marko Drobnjak z FK Polet Ljubič, chorvátsky stredopoliar Stijepo Njire z 1. SC Znojmo a poľský útočník Jakub Wiezik z 1. FC Tatran Prešov.

Podbrezovčania zapracovali do kádra aj bratov Alexandra a Viktora Mojžišovcov z vlastnej juniorky. V štádiu riešenia je ešte prestup ukrajinského útočníka Ilju Tereščenka. Klub opúšťajú Patrik Lukáč (1. FC Tatran Prešov), Jaroslav Kostelný, Kamil Kuzma a Martin Válovčan (hľadajú si angažmán), Tomáš Gerát, Lukáš Migaľa a Ľuboš Kupčík boli preradení do B-tímu a Andrej Rendla ukončil kariéru zo zdravotných dôvodov. „Mali sme v hľadáčiku viacerých futbalistov. Niečo sa podarilo, niečo nie. Vieme v akých podmienkach tu žijeme, teda čo môžeme hráčom ponúknuť a čo už nie. Vieme vyskakovať len do výšky rozpočtu, ktorý je pre celý futbalový klub stanovený pre tento kalendárny rok 2018 na úrovni jeden a pol milióna eur. Niektorí mali vyššie platové nároky. Musíme si teda vychovávať aj mladých futbalistov a zaraďovať ich na súpisku. Posilnenie mužstva je adekvátne. Nemyslím si, že máme najslabší káder v lige,“ uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii prezident FK Železiarne Podbrezová Július Kriváň.

20180215_podbrezova_tk01499103
Zdroj: Prezident FK Železiarne Podbrezová Július Kriváň (foto: TASR)
Mužstvo pod vedením trénera Mareka Fabuľu odohralo počas zimnej prestávky osem zápasov s bilanciou 3 víťazstvá, tri remízy a dve prehry so skóre 14:10. Kvalitnejších súperov malo na sústredení v Turecku, kde najprv Podbrezovčania remizovali s NK Veres Rivne 0:0, potom vyhrali s FK Buducnost Podgorica 2:0, následne remizovali FC Paksi 2:2 a napokon zaknihovali prehru s FC Kuban Krasnodar 1:2. „Sme spokojní s prípravou. Nič nám nechýbalo. Prípravné zápasy splnili svoj účel i zameranie. Pozitívne je, že zdravotný stav hráčov bol oveľa lepší ako minulú zimu. Myslím si, že sme dobre pripravení na náročnú jar,“ hodnotil prípravu hlavný kouč 'železiarov' Fabuľa a k ambíciám tímu dodal: „Primárnym cieľom je zostať v lige a zabudovať do A tímu mladých hráčov. Moji zverenci majú na to, aby ťažkú jar zvládli. Bude to náročné tak po psychickej ako i fyzickej stránke. Mnohí hráči v našom kádri sa po prvýkrát stretnú s takýmto bojom v novom modeli súťaže. Dúfame teda, že nielen jar, ale aj následne jeseň nového ročníka bude pre klub úspešná.“ 

20180215_podbrezova_tk02499104
Zdroj: Miroslav Viazanko (foto: TASR)
Po odchode Kostelného sa novým kapitánom Podbrezovej stal stredopoliar Miroslav Viazanko. Aj on verí, že mužstvo sa vyhne bezprostredným bojom o záchranu, čo na štvrtkovej tlačovej konferencii netajil: „Príprava bola štandardne náročná, v Turecku sme mali špičkové podmienky. Vyšlo nám aj počasie, trénovať bola radosť. Verím, že sme dobre pripravení na jar. To, čo sme natrénovali, chceme v jarnej časti zúročiť a vybojovať si záchranu vo Fortuna lige oveľa skôr než v samom závere súťaže. Ambíciou je dostať sa do takej pozície, aby sme pokojne dohrali ligu. Mužstvo na to schopnosti má. Verím teda, že to zvládneme.“ Podbrezovčania sú v súčasnosti na desiatom mieste v tabuľke Fortuna ligy s trinástimi bodmi. Na deviate Michalovce strácajú šesť bodov. Predposledný Prešov má však stratu iba bodu na 'železiarov', s ktorými si zmeria sily už túto nedeľu 18. februára na východe republiky.

Káder Podbrezovej:
Brankári: Martin Kuciak, Marko Drobnjak, Samuel Vavrúš
Obrancovia: Matúš Turňa, Daniel Magda, Lazar Djordjevič, Alexander Mojžiš, Ján Krivák, Karlo Bilić
Stredopoliari: Miroslav Viazanko, Michal Breznaník, Stijepo Njire, Dávid Leško, Adrián Kopičár, Aldo Omar Baez, Jakub Sedláček, Viktor Mojžiš
Útočníci: Matúš Mikuš, Viktor Jedinák, Endy Opoku Bernadina, Jakub Wiezik
Realizačný tím: Tréner: Marek Fabuľa; Asistent trénera: Miroslav Guza; Druhý asistent a tréner brankárov: Peter Boroš; Kondičný tréner: Andrej Caban

Príchody:
Jakub Wiezik (1. FC Tatran Prešov), Marko Drobnjak (FK Polet Ljubić), Stijepo Njire (1. SC Znojmo), Alexander Mojžiš a Viktor Mojžiš (juniorka Podbrezovej)

Odchody:
Patrik Lukáč (1. FC Tatran Prešov), Jaroslav Kostelný, Kamil Kuzma, Martin Válovčan (hľadajú si angažmán), Tomáš Gerát, Lukáš Migaľa, Ľuboš Kupčík (preradení do B – tímu), Andrej Rendla (ukončenie kariéry)

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk