ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Neúčasť v pohárovej Európe by bola sklamaním, hlási Rybníček
zdroj: TASR

Neúčasť v pohárovej Európe by bola sklamaním, hlási Rybníček

AS Trenčín nastúpi do jarnej časti s minimálnymi zmenami. Tím pod vedením trénera Vladimíra Cifraniča túži po účasti v hornej šestke a pohárovej Európe.

Na poste hlavného kormidelníka nastala v Trenčíne zmena. Keďže Vladimír Cifranič zvládol prijímacie skúšky a stal sa študentom Euro Pro licencie, mohol sa stať prvým trénerom. Jeho asistentmi je dvojica Juraj Ančic a Gideon van der Wee. Brankárov bude mať na starosti Marek Dobiáš. K mládeži sa vrátil Roman Marčok. „Nebudeme upúšťať od útočnej hry. Našou snahou je byť dominantní na ihrisku a súperom vnútiť náš herný štýl,“ povedal na úvod Vladimír Cifranič.

20180215_AS02_8RS7709499045
TASR

V prípravnom období odohrali jeho zverenci šesť zápasov s bilanciou tri víťazstvá a prehry. Najlepším strelcom sa stal nováčik Joey Sleegers, ktorý sa presadil šesťkrát a zdá sa, že by mohol nahradiť najlepšieho strelca Fortuna ligy Rangela Jangu. „Jeho výhodou bola univerzálnosť. Hovorili za neho čísla, ale prichádza šanca pre Čatakoviča, Manceho, ale i iných. Verím tomu, že si strelecké kopačky obujú viacerí,“ pokračoval rodák z Košíc.

Trenčania sa už tradične predstavili na zimnom sústredení v tureckom Beleku, kde si zmerali sily s chorvátskym Hajdukom Split, ruským Dinamom Moskva a srbským Napredakom Kruševac. „V Turecku sme zanechali veľmi dobrý dojem. Čo sme si naplánovali, sme aj splnili. Hrali sme so silnými súpermi, akých v našich podmienkach nestretávame. Zápasy ukázali našu silu. Keď dokážeme na ihrisku predvádzať podobné výkony, budeme konkurencieschopní,“ vysvetľoval Cifranič.

20180215_AS06_8RS7752499052
TASR

Jeho káder postihli oproti minulosti iba minimálne zmeny. Zo základnej zostavy vypadla len dvojica Rangelo Janga – Ricky van Haaren. Káder doplnila trojica Jovan Pavlovič, Joey Sleegers a Philippe van Arnhem a dorastenci Jakub Kadák s Mariánom Pišojom. „Mám úprimnú radosť. Nemuseli sme zapracovávať veľa nových tvárí. Tí, ktorí prišli, zapadli veľmi rýchlo a najmä bez problémov. V prípravnom období sme sa sústredili najmä na veci, ktoré nám v jeseni nefungovali. Vieme, kde nás tlačí topánka. Na jar budeme lepší,“ prízvukoval Cifranič.

Mužstvo už v prvom jarnom kole čaká mimoriadne dôležitý súboj o pozíciu v hornej šestke. Na pôde Zlatých Moraviec nastúpia proti konkurentovi z Nitry. „Hráči sú odhodlaní a na jarnú časť sa tešia. Čaká nás zaujímavý začiatok, ale nechceme sa sústrediť iba na Nitranov. Túžime byť v prvej šestke a následne bojovať o čo najlepšie postavenie.“

20180215_AS07_8RS7661499053
TASR

Zmenený model Fortuna ligy potešil generálneho manažéra klubu Róberta Rybníčka. Ten zatraktívnenie súťaže privítal. „Liga je dramatickejšia a verejnosť sa teší, ako všetko dopadne. Verím, že sme dobre pripravení. Veľmi sa teším na nové tváre. Čo sme si v príprave naplánovali, sme aj splnili,“ povedal Rybníček.

Trenčania za posledných päť sezón ani raz nechýbali v niektorom z dvojice európskych pohárov. V nastolenom trende by radi pokračovali aj v prebiehajúcom ročníku. „Máme jedno z najkvalitnejších mužstiev v lige. Potrebujeme to však ukázať na ihrisku. Verím, že sa nám podarí odstrániť nevyrovnanosť výkonov. Ak by sme sa nedostali do pohárovej Európy, budeme sklamaní. Verím, že všetko máme dobre nastavené a liga sa môže začať,“ dodal na záver odhodlane Róbert Rybníček.“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk