ProFutbal.sk ProFutbal.sk

"Lokyšti" pustili žilou, Cicman zvládol premiéru bez problémov
zdroj: fclokomotiva.sk

"Lokyšti" pustili žilou, Cicman zvládol premiéru bez problémov

Trojica hráčov Lokomotívy Košice spolu so športovým riaditeľom sa v pondelok dopoludnia rozhodla darovať najvzácnejšiu tekutinu. Róbert Jano st., Róbert Cicman, Mikuláš Tóth a Róbert Jano ml. sa zúčastnili akcie pod názvom Nová krv pre Košice - Daruj prvý raz.

Žilou nakoniec "pustila" trojica členov Lokomotívy Košice, útočníka Róberta Jana ml. vyradilo zo zoznamu darcov menšie prechladnutie. "Ráno som sa zobudil a cítil som, že nie som stopercentne zdravý. Nakoniec som teda krv darovať nemohol, no chlapcov som aspoň morálne podporil (úsmev). Verím, že nabudúce mi to vyjde a aj ja prvýkrát v živote budem môcť darovať krv. S Robom Cicmanom sme sa už dohodli, že o tri mesiace si to zopakujeme," prezradil pre klubový web dobre stavaný zakončovateľ, ktorý sa do Loky vrátil po polročnej anabáze v Maďarsku.

Róbert Jano, Mikuláš Tóth, Róbert Cicman
Róbert Jano, Mikuláš Tóth, Róbert Cicman (foto: fclokomotiva.sk)

Premiéru s darovaním krvi má úspešne za sebou Róbert Cicman: "Bolo to v pohode, žiadny problém, možno pred samotným odberom tam boli nejaké zvláštne pocity, no nebál som sa. Už dlhší čas som chcel ísť darovať krv, teraz sa naskytla príležitosť, tak sme si povedali, že do toho ideme. Tá ihla je možno o niečo hrubšia, ale nie je to nič bolestivé. Dokonca sa mi po odbere ani netočila hlava, takže ja som bol veľmi spokojný."

Mikuláš Tóth, Róbert Jano st. a Róbert Jano ml.
Spolu s trojicou hráčov sa na darovanie krvi odhodlal i športový riaditeľ košickej Lokomotívy Róbert Jano st. (foto: fclokomotiva.sk)

Skúsený stopér už teraz vie, že sa stane pravidelným darcom, o tri mesiace si odber zopakuje spolu s Robom Janom ml. "Robovi to tentoraz nevyšlo. Keď sa ide na odber, tak musíte prejsť kontrolami, pýtajú sa vás rôzne otázky. Na Robovi bolo vidieť, že je trochu nachladený. Neprešiel teda kontrolou. Verím, že o tri mesiace nám to obom vyjde," dodal pre fclokomotiva.sk "Cico".

Róbert Jano, Róbert Cicman, Mikuláš Tóth
Róberta Jana ml. prechladnutie zabránilo darovať krv. V budúcnosti by ale odber rád absolvoval (foto: fclokomotiva.sk)

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk