ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Opora Nitry si musí od futbalu oddýchnuť
zdroj: fcnitra.com

Opora Nitry si musí od futbalu oddýchnuť

Nováčik FC Nitra vstúpi do jarnej časti Fortuna ligy bez svojej opory, 27-ročného stredopoliara Andreja Ivančíka. Toho vyradila na dlhší čas z hry nevyhnutná operácia kolena.

Ivančík odohral na jeseň v drese "Corgoňov" 17 zápasov, v ktorých strelil 3 góly. Zimnú prípravu však musel vymeniť za operáciu, bolesti kolena ho totiž limitovali už aj v bežnom živote. "Bol mi zistený defekt na chrupavke a ten mi spôsoboval bolesti. Mal som problém aj s banálnymi vecami, nevedel som si ani kvoknúť. Teraz mi spravili plastiku, vďaka ktorej by sa mali moje problémy vyriešiť a mal by som sa vrátiť do bežného života," rozhovoril sa odchovanec Nitry pre klubový web.

V utorok čaká Ivančíka pooperačná kontrola, ktorá určí ďalší priebeh rekonvalescencie. "Dúfam, že už nebudem potrebovať barle a pomaly by som mal začať našľapovať. Každý deň rehabilitujem, napínam svalstvo, pomaly by som mal začať chodiť na elektroliečbu, aby mi svaly na nohe neochabovali. Jednu plastiku kolena som už absolvoval a teda približne viem, čo treba robiť. V nemocnici mi pri odchode dali plán ako a aké cviky mám cvičiť a koľkokrát za deň,“ dodal pre fcnitra.com skúsený záložník, ktorý z maródky pozorne sleduje dianie v klube spod Zobora: "S chalanmi som v kontakte. Máme spoločnú skupinu, kam mi posielajú fotky, videá a všetko podstatné. Informujú ma aj o prestavbe štadióna. Sledoval som aj vystúpenie našej devätnástky v Lige majstrov. Keby som bol mobilný, tak by som sa určite prišiel pozrieť na zápas aj osobne."

Zverencom trénera Ivana Galáda aktuálne patrí siedma priečka v tabuľke, pričom na šiesty Trenčín strácajú len jeden bod. V záverečných troch kolách základnej časti si postupne zmerajú sily s Trenčínom, Ružomberkom a Slovanom Bratislava.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk