ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Nitre všetko podľa plánu, starý štadión mizne pred očami
zdroj: fcnitra.com

V Nitre všetko podľa plánu, starý štadión mizne pred očami

Pod Zoborom sú rekonštrukčné práce v plnom prúde. Fortunaligový nováčik z Nitry sa približne o pol roka bude môcť tešiť z nového štadióna, dovtedy však musí pracovať v provizórnych podmienkach. Domáce zápasy odohrajú na jar "Corgoni" v neďalekých Zlatých Moravciach.

Starý nitriansky štadión doslova mizne pred očami. Počas úvodného mesiaca rekonštrukcie boli odstránené betónové ovály, ostal už len jeden val za bránou. "Momentálne sa betónujú pätky, aby sa tam mohli montovať nové tribúny a prichádza k rekonštrukcii hlavnej tribúny, kde prebiehajú vnútorné práce, ktoré nie sú závislé na počasí. Doteraz mohli stavebníci robiť bez problémov, teraz im to počasie trochu nedovoľuje. Sú v termínoch, ktoré si nastavili. Budeme im fandiť, aby to stihli," povedal pre fcnitra.com generálny manažér klubu Jozef Petráni.

Rekonštrukcia štadióna v Nitre
Rekonštrukcia štadióna v Nitre prebieha podľa plánu (foto: fcnitra.com)

V najbližších týždňoch budú okrem iného prebiehať práce na hracej ploche, ihrisko bude spĺňať prvoligové kritériá, nebude chýbať drenáž a vyhrievanie. "V nasledujúcom mesiaci by stavebníci mali odstrániť valy a postupne prejdú na oddrenážovanie ihriska. Budú musieť odstrániť zem z hlavnej plochy a následne budú ukladať drenážový systém pod ihrisko. Samozrejme, jednotlivé frakcie budú zasýpať a pokladať umelé vyhrievanie. Pokračovať budú v rekonštrukcii tribúny, mali by predĺžiť strechu, spraviť izoláciu a následné práce vo vnútri," priblížil ďalší priebeh rekonštrukčných a stavebných prác Jozef Petráni.

Rekonštrukcia štadióna v Nitre
Rekonštrukcia štadióna v Nitre prebieha podľa plánu (foto: fcnitra.com)

Nitranom aktuálne patrí v tabuľke Fortuna ligy siedma priečka, na šiesty Trenčín strácajú len jeden bod. Boj o top šestku však majú momentálne sťažený. "Nachádzame sa v provizóriu. Tréningový proces mládeže je podobný, ako bol pred tým, výrazne to ale ovplyvňuje podmienky A-mužstva. Sme radi, že "áčko" mohlo stráviť desať dní na sústredení na Cypre, ale momentálne už sú doma. Musíme to prežiť a tešiť sa z toho, že za pol roka bude všetko pripravené na novú súťaž," uzavrel pre fcnitra.com Jozef Petráni.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk