ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Inter povedie v boji o záchranu Jozef Brezovský
zdroj: spartak.sk

Inter povedie v boji o záchranu Jozef Brezovský

Tri týždne pred štartom jarnej časti druhej ligy sa udiala zmena na trénerskom poste v bratislavskom Interi. Jozefa Barmoša, ktorý post hlavného kouča zastrešoval počas jesene popri funkcii prezidenta klubu, nahradil Jozef Brezovský. Jeho asistentmi zostávajú Richard Slezák, Daniel Bachleda a Štefan Šogor.

Jozef Brezovský odštartoval trénerskú kariéru v ŠK Vinohrady, následne pôsobil v trnavskej Lokomotíve, v SG Ulrichskirchen a v ŠK Blava Jaslovské Bohunice. Od roku 2011 pracoval pri mládeži trnavského Spartaka.

“Nový hlavný tréner preberá všetky kompetencie, ktoré k vedeniu A-tímu patria a prináležia. Veríme, že prinesie do tímu nový impulz a myšlienky. Samozrejme, všetko v súlade s filozofiou, ktorú sme si ako klub určili,” povedal pre fkinterbratislava.sk generálny manažér klubu Ľubomír Talda.

Interu patrí po jesennej časti druhej ligy až štrnásta priečka, znamenajúca vypadnutie do tretej najvyššej súťaže. Na konte má 17 bodov a len jednobodové manko na jedenásty Šamorín. Cieľom klubu je udržať sa v celoštátnej súťaži. “Jeseň nám výsledkovo veľmi nevyšla a tak sme sa chceli okrem hráčov posilniť aj na lavičke. Veríme, že či už príchody nových hráčov ako Adekunle, Šalata, Obiechina, alebo po novom Wisdom Kanu, tak aj tréner nám pomôžu upevniť naše pôsobenie v 2. lige,” dodal Ľubomír Talda.

Doterajšie zmeny v kádri Interu Bratislava počas zimného prestupového obdobia:
Odchody: Matej Vaculík, Andrej Kaman, Armando Mance
Príchody: Tomáš Šalata, Issa Adekunle (obaja z AS Trenčín), Pentecost Obiechina (návrat z hosťovania v FK Senica), Wisdom Kanu (zo Spišskej Novej Vsi), Martin Vlček (návrat po dlhodobom zranení), Stanley Oganbor a Victor Olatunji (voľní hráči)

Najnovšie z klubu: Inter Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk