ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trapp po Neymarovom výstrelku: Hocijaký, len nie arogantný
zdroj: TASR/AP

Trapp po Neymarovom výstrelku: Hocijaký, len nie arogantný

Najdrahšia akvizícia nielen parížskeho PSG, ale celého sveta Neymar sa zrejme sympatizantov v radoch súperov nedočká. Najnovšie si pohneval proti sebe obrancu Rennes Hamariho Traoreho, z ktorého si "vystrelil" po vzájomnom súboji. Brankár PSG Kevin Trapp však akúkoľvek kritiku na Neymara považuje za bezpredmetnú.

Hlavný aktér najväčšej prestupovej bomby sveta opäť raz ukázal svoju odvrátenú stránku. Brazílsky mág Neymar rozhodne nemal v pohárovom zápase Coupe de la Ligue v závere januára núdzu o sebavedomie. Svojím prejavom na ihrisku dával jasne najavo, že vďaka famóznej forme si verí naozaj proti hocikomu. Koniec koncov, 28 gólov v 28 zápasoch hovorí samo za seba.

No na druhej strane, duch "fair- play" by sa nemal z hráča nikdy vytrácať. V Neymarovom prípade to tak ale nebolo. Po osobnom súboji s obrancom Rennes Hamarim Traorem nastavil 26-ročný Brazílčan na zemi sediacemu protihráčovi ruku, ktorú ale v momente stiahol a so šibalským úškrnom odbehol preč. Kritika širokej verejnosti na seba nenechala dlho čakať.

zdroj: youtube.com

Navyše, nedávno sa objavilo v médiách vyjadrenie stredopoliara PSG Adriena Rabiota, podľa ktorého má Neymar spoločne s Mbappém v tíme isté privilégiá. Aj napriek tomu je vraj v šatni všetko v poriadku. Dôkazom môže byť napríklad aj nemecký ochranca svätyne Kevin Trapp. Brankársky náhradník v nedávnom rozhovore vyzdvihol prínos Neymara pre neohrozeného lídra Ligue 1. "Má veľké srdce," vyslovil sa 27-ročný Nemec. "Je neuveriteľne priateľský a nápomocný. Je všelijaký, len nie arogantný," pokračoval na adresu 222-miliónovej akvizície PSG. Príčinu občasných skratov a impulzívnych reakcií Neymara vidí Trapp v túžbe po víťazstve: "Je jednoducho líder, ktorý chce víťaziť."

Nie je však vylúčené, že cesty Trappa a Neymara sa už po tejto sezóne rozídu. Členovi "Nationalelf" totiž zdatne konkuruje Alphonse Areola, ktorého kouč Unai Emery čoraz častejšie uprednostňuje v zápasoch Ligue 1, ale aj Ligy majstrov. Už v januári sa špekulovalo o tom, že by sa Trapp vrátil do rodnej vlasti a posilnil Borussiu Dortmund. "Všeličo je možné. Som Nemec, takže v Bundeslige je o mňa záujem. Borussia Dortmund je veľkoklub, ale prestupové obdobie je za nami. Nemá zmysel sa tým teraz zapodievať, sústredím sa na moje povinnosti v PSG," uzavrel špekulácie Kevin Trapp.

zdroj: goal.com

Najnovšie z klubu: Paris SG

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk