Dvojgólový Hazard zariadil pohodlný domáci triumf Chelsea
zdroj: TASR/AP

Výsledky zápasov 27. kola anglickej Premier League:

PONDELOK

Futbalisti Chelsea Londýn po dvoch hladkých prehrách zabrali v anglickej Premier League naplno, keď v pondelňajšom dueli 21. kola zdolali doma West Bromwich Albion 3:0. Dva góly favorita strelil Eden Hazard, do streleckej listiny sa zapísal aj Victor Moses. Chelsea je v tabuľke na štvrtej priečke o bod za Liverpoolom a bod pred Tottenhamom, West Bromwich zostal posledný.

Chelsea Londýn – West Bromwich Albion 3:0 (1:0)
Góly: 25. a 71. Hazard, 63. Moses

zdroj: ok.ru

NEDEĽA

Slovenský brankár Martin Dúbravka sa teší z víťaznej premiéry. Jeho Newcastle United zdolal v nedeľu v stretnutí 27. kola najvyššej súťaže Manchester United 1:0.

Dúbravka nemal vo vyrovnanej prvej polhodine veľa práce, no v 36. minúte naplno vyskúšal jeho reflexy Anthony Martial. Francúz sa dostal za obranu Newcastlu a ocitol sa zoči-voči slovenskému gólmanovi, ktorý jeho strelu vyrazil nohou na roh. Obrovskú šancu zahodil v 57. minúte Alexis Sanchez, ktorému poslal Romelu Lukaku presnú prihrávku za obranu. Čiľan si poradil aj s Dúbravkom, ale jeho čakanie so strelou vrátilo do hry obrancov domácich, ktorí stihli zablokovať jeho pokus.

V 65. minúte rozjasal domácich priaznivcov v St. James' Parku Matt Ritchie, ktorý bez problémov poslal za chrbát Davida de Geu center zrazený obrancom Chrisom Smallingom. "Straky" sa stiahli do defenzívy, na ktorú "červení diabli" nenašli do konca duelu recept.

Slovenský gólman prišiel do Anglicka v posledný deň prestupového obdobia zo Sparty Praha. Newcastle si ho od "rudých" požičalo na hosťovanie do konca sezóny za 50 miliónov českých korún (2 mil. eur). V lete si však môže na reprezentanta uplatniť opciu, v tom prípade pošle do Prahy ďalších 100 miliónov (4 mil. eur). Dúbravka sa stal 16. Slovákom so štartom v najvyššej anglickej súťaži.

FC Liverpool si pripísal plný bodový zápas po víťazstve 2:0 na ihrisku Southamptonu a "The Reds" vystriedali Tottenham na treťom mieste tabuľky

Newcastle United – Manchester United 1:0 (0:0)
Gól: 65. Ritchie
za domácich odchytal Dúbravka celé stretnutie

zdroj: streamable.com

Huddersfield Town – AFC Bournemouth 4:1 (2:1)
Góly: 27. a 66. Mounie, 7. Pritchard, 90.+5 van La Parra (11 m) - 14. Stanislas

FC Southampton – FC Liverpool 0:2 (0:2)
Góly: 6. Firmino, 42. Salah

SOBOTA

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v 27. kole anglickej Premier League nad Leicesterom vysoko 5:1. Štyrmi gólmi sa v drese víťaza zaskvel argentínsky útočník Sergio Agüero. Citizens sú v tabuľke aj naďalej prví, pred mestským rivalom United majú momentálne šestnásťbodový náskok.

V ďalšom zápase futbalisti Tottenhamu Hotspur triumfovali v severolondýnskom derby nad Arsenalom 1:0. O jediný gól na štadióne Wembley sa postaral krátko po zmene strán domáci kanonier Harry Kane, ktorý presnou hlavičkou zužitkoval center Bena Daviesa. Pre Kanea to bol už 23. gól v sezóne a je na čele tabuľky kanonierov.

Swansea zvíťazila nad Burnley 1:0, pre "labute" to bola už tretia výhra z uplynulých štyroch zápasov, pričom v piatich po sebe idúcich dokázala bodovať. Everton si poradil s Crystal Palace 3:1, West Ham sa po výhre 2:0 nad Watfordom dotiahol v tabuľke práve na svojho sobotňajšieho súpera.

Tottenham Hotspur - Arsenal Londýn 1:0 (0:0)
Gól: 49. Kane

FC Everton - Crystal Palace 3:1 (0:0)
Góly: 46. Sigurdsson, 51. Niasse, 76. Davies – 83. Milivojevič (z 11 m)

Zdroj: streamable.com

Stoke City - Brighton & Hove Albion 1:1 (0:1)
Góly: 68. Shaqiri – 32. Izquierdo

Swansea City - FC Burnley 1:0 (0:0)