Deportivo predĺžilo čakanie na víťazstvo, doma nestačilo na Betis
zdroj: Jozef Bedej

Výsledky 23. španielskej La Ligy:

PONDELOK

Futbalisti Deportiva La Coruňa sú v španielskej lige už osem zápasov bez víťazstva. V pondelňajšom stretnutí 23. kola prehrali doma s Betisom Sevilla 0:1 a v tabuľke figurujú na predposlednom 19. mieste, Betis je ôsmy.

Deportivo La Coruňa – Betis Sevilla 0:1 (0:0)
Gól: 54. Moron

NEDEĽA

V nedeľnom zápase 23. kola najvyššej španielskej ligy remizoval líder tabuľky FC Barcelona na štadióne Camp Nou s nováčikom Getafe 0:0. Katalánci sú v La Lige v tejto sezóne stále bez prehry, pred druhým Atleticom Madrid majú náskok 7 bodov.

Hráči FC Sevilla vyhrali nad Gironou 1:0.

Celta de Vigo v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom remizovala s Espanyolom Barcelona 2:2. Jeho spoluhráč Róbert Mazáň sledoval duel z lavičky.

FC Sevilla - Girona FC 1:0 (0:0)
Gól: 46. Sarabia

Zdroj: streamable.com

FC Barcelona – FC Getafe 0:0

Celta de Vigo – Espanyol Barcelona 2:2 (1:1)
Góly: 32. a 80. Gomez – 10. Baptistao, 87. Moreno
za domácich Lobotka celé stretnutie

FC Valencia - UD Levante 3:1 (1:1)
Góly: 17. Mina, 65. Vietto, 89. Parejo (z 11 m) - 18. Postigo

SOBOTA

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom domácom zápase 23. kola španielskej La Ligy nad Realom Sociedad 5:2. O triumfe rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali 4:0. Tri góly "bieleho baletu" strelil Portugalčan Cristiano Ronaldo.

Zvíťazili aj futbalisti Atletica Madrid, na ihrisku Malagy triumfovali 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral už v 1. minúte Antoine Griezmann. Atletico je v tabuľke druhé, na lídra FC Barcelonu stiahlo stratu na šesť bodov, ale Katalánci majú nedeľňajší domáci zápas s Getafe k dobru.

V prvom zápase dňa futbalisti Alavesu zvíťazili na pôde Villarrealu 2:1.

Real Madrid - Real Sociedad San Sebastian 5:2 (4:0)
Góly: 27., 37. a 80. C. Ronaldo, 1. Lucas, 34. Kroos - 74. Jon, 83. Illarramendi

FC Villarreal - CD Alaves 1:2 (0:1)
Góly: 77. Bacca - 40. Ely, 71. Ibai

FC Malaga - Atletico Madrid 0:1 (0:1)
Gól: 1. Griezmann

CD Leganes - SD Eibar 0:1 (0:0)
Gól: 90.+4 Ramis, ČK: 84. Siovas (Leganes) po druhej ŽK