ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mihalík v Krakove na druhej koľaji: Prezident mi znechutil futbal
zdroj: Przeglad Sportowy

Mihalík v Krakove na druhej koľaji: Prezident mi znechutil futbal

Bol najdrahším hráčom v histórii klubu. Cracovia Krakov za neho po skončení vlaňajšieho európskeho šampionátu do 21 rokov zaplatila Slavii Praha 850-tisíc eur. Jaroslav Mihalík však tvrdí, že sa k nemu klub nezachoval férovo.

Na pochopenie situácie sa musíme vrátiť do júna minulého roka. Vtedy prišiel Mihalík na európsky šampionát do 21 rokov po nevydarenom polroku v Cracovii. Reprezentačný tréner Hapal mu však veril a Mihalík napokon odohral dobrý turnaj. „V Cracovii som bol na hosťovaní zo Slavie Praha. Počas šampionátu mi však napísal jej tréner správu ´vidíme sa v Krakove´. Keďže som úprimný človek, obratom som mu povedal, že nechcem ďalej pôsobiť v tomto klube. Napokon som sa dohodol s majiteľom Filipiakom, že ma kúpia, ale v prípade inej ponuky mi nebudú robiť problémy v odchode. Majiteľ povedal, že s tým nemá problém, keďže na mňa eviduje dve ponuky. Napokon sa ukázalo, že to nebola pravda a klub buď žiadne ponuky nemal, alebo na ne nereflektoval. Neskrývam, že mi týmto krokom znechutil futbal“ posťažoval sa Jaroslav Mihalík pre poľský Przeglad Sportowy.

Reakcia klubu na slová nášho bývalého mládežníckeho reprezentanta bola rýchla. Vyradenie z prvého tímu medzi skupinu hráčov, ktorá nemá perspektívu pokračovania v áčku a peňažný trest vo výške 10-tisíc eur. Podľa informácií portálu sport.onet sa Mihalík predtým na sústredení v Turecku úmyselne nezúčastňoval tímových mítingov a aj takto si chcel vynútiť ukončenie zmluvy. Kontrakt s poľským prvoligistom Mihalíkovi uplynie 30. júna 2021.

Najnovšie z klubu: Cracovia Kraków

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk