ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica s ďalšími dvoma posilami, v zime ich priviedla už desať
zdroj: fksenica.eu

Senica s ďalšími dvoma posilami, v zime ich priviedla už desať

Vedenie FK Senica ani týždeň pred štartom jarnej časti Fortuna ligy neprestáva so získavaním nových hráčov. Nový tréner Záhorákov Ton Caanen bude na jar pracovať s poriadne rozmanitým kádrom, do ktorého najnovšie pribudli posily z Českej republiky a z Afriky.

Z Viktorie Plzeň bude do konca sezóny v Senici hosťovať stredopoliar Jan Suchan. Odchovanec 1. FC Příbram naposledy pôsobil v prvoligovom klube FK Teplice, kvôli zraneniu však na jeseň odohral len trinásť minút.

"Pocity z klubu a z prostredia sú zatiaľ výborné. So Senicou trénujem niečo vyše troch týždňov, bol som s klubom aj na sústredení v Turecku, tam sa to tak viac stmelilo. Veľkou výhodou je, že nemám v klube jazykovú bariéru v porovnaní s ostatnými novými posilami," povedal 22-ročný Čech pre fksenica.eu. Verí, že v Senici si vybojuje miesto v zostave a pomôže jej k záchrane vo Fortuna lige: "V Senici je veľa mladých chalanov, myslím si, že aj tréningy majú ten správny náboj, dôležité bude chytiť začiatok jarnej časti a pozbierať čo najviac bodov. V Senici by som chcel odohrať čo najviac minút, vždy som bol zvyknutý dávať góly, tak verím, že svojimi výkonmi pomôžem k záchrane."

V poradí už desiatou zimnou posilou Záhorákov sa stal africký futbalista prezývaný Zezinho. Celým menom José Luís Mendes Lopes hráva väčšinou na poste krajného obrancu či záložníka. Rodák z Guinea-Bissau je 24-násobným reprezentantom svojej krajiny, má však aj portugalský pas, v období rokov 2011 až 2016 hrával v Sportingu Lisabon, zväčša ale v rezerve. Naposledy pôsobil v gréckom klube APO Levadiakos. Do Senice prichádza ako voľný hráč, s klubom podpísal 1,5-ročnú zmluvu.

"V Levadiakose som strávil rok, túžil som ale po zmene a rozhodol som sa s klubom rozviazať kontrakt. Prestupové okno bolo v tom čase zatvorené, preto som posledný pol rok nepôsobil v žiadnom klube," objasnil pre fksenica.eu 25-ročný Afričan. Jeho ciele sú rovnaké ako v prípade Jana Suchana: "V Senici sa cítim dobre, som tu šťastný a dúfam, že do klubu prispejem, pretože som veľmi silný a ochotný pre Senicu prvú ligu zachrániť."

Senici patrí pred štartom jarnej časti posledná priečka v tabuľke, na konte má len 11 bodov a dvojbodovú stratu na predposledný Prešov. V úvodnom jarnom kole Fortuna ligy privíta na svojom štadióne v nedeľu 18. februára Dunajskú Stredu.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk