ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zmeny v Senici, Hudeca nahradí na lavičke Caanen
zdroj: TASR

Zmeny v Senici, Hudeca nahradí na lavičke Caanen

Len desať dní pred štartom jarnej časti Fortuna ligy sa udiala zmena na trénerskej pozícii v poslednom tíme priebežného poradia. Skúseného Ladislava Hudeca, ktorý v septembri minulého roka nahradil Ivana Vrabca, vystriedal Holanďan Ton Caanen.

Caanen bol na začiatku zimnej prípravy médiám a verejnosti predstavený ako zástupca nových sponzorov FK Senica, ktorý pribudol do exekutívy klubu. Finančná situácia v klube sa stabilizovala a kabína sa už podľa slov Ladislava Hudeca z 8. januára 2018 viac nemusí báť o to, či výplata príde načas.

O to prekvapujúcejšie vyznieva dnešný krátky oznam na oficiálnom webe Záhorákov, ktorý informuje o zmene v organizácii klubu:"Počnúc dnešným dňom sa mení organizácia nášho klubu. Ladislav Hudec bude pracovať v manažmente klubu. Od dňa príchodu nového sponzora tréner Hudec informoval zástupcu sponzorov p. Caanena, že sa zaujíma v klube o pozíciu v manažmente. Po dvoch mesiacoch sa vedenie klubu dohodlo, že dajú trénerovi Hudecovi príležitosť v novom projekte pracovať v manažérskych štruktúrach FK Senica. Šéfom realizačného tímu sa stáva Ton Caanen, ostatné pozície zostávajú nezmenené."

Ladislav Hudec hodnotí stretnutia na tlačovej konferencii (foto: Jozef Bedej)
Ladislav Hudec sa presúva do manažérskej pozície (foto: Jozef Bedej)

Zdá sa, že zmenu na lavičke inicioval sám Ladislav Hudec, ktorý pre fksenica.eu v krátkosti skonštatoval: "Som rád, že mi dal klub príležitosť vo funkcii, o ktorej sme sa vždy rozprávali."

Senici patrí po 19 kolách Fortuna ligy posledná dvanásta pozícia v tabuľke. Na konte má 11 bodov a dvojbodové manko na predposledný Prešov. Prvé kolo jarnej časti odohrajú Záhoráci v nedeľu 18. februára, keď na domácom štadióne privítajú Dunajskú Stredu. V kádri nastalo viacero zmien, okrem futbalistov z Južnej Ameriky doňho pribudli i Dominik Holec či Jakub Brašeň.

Ton Caanen (51) odštartoval trénerskú kariéru v 33 rokoch v tíme FC Geleen Zuid. Futbal nikdy nehral ako profesionál, venoval sa mu len na amatérskej úrovni. Naposledy pôsobil ako technický riaditeľ v Roda JC Kerkrade. Počas 19-ročnej trénerskej kariéry nezaznamenal výraznejší úspech, celkovo vystriedal 13 klubov. Jeho hlavnou úlohou v jarnej časti Fortuna lige bude zachrániť Senicu v najvyššej súťaži.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk