ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Real Madrid našiel náhradu za Zidana, má to však jeden háčik
zdroj: TASR/AP

Real Madrid našiel náhradu za Zidana, má to však jeden háčik

Možno už ani sám Zinedine Zidane neverí, že po skončení aktuálnej sezóny zotrvá na lavičke Realu Madrid. Napriek tomu, že "biely balet" má za sebou najlepší rok v klubovej histórii, v ostatných mesiacoch sa herne i výsledkovo trápi, čo bude francúzskeho kouča stáť miesto.

Real môže spackanú sezónu 2017/2018 zachrániť už len úspechom v Lige majstrov. Momentálne by však na tím z hlavného mesta Španielska vsadil málokto. Aj keby "pusinky" vyradili v osemfinálovom dvojzápase vo forme hrajúci PSG na čele s Neymarom a Cavanim, do cesty by sa im postavili ďalšie, momentálne omnoho lepšie hrajúce celky.

Hviezdny tím potrebuje zmeny. V médiách sa už objavila informácia, že v lete hodlá investovať do nových posíl približne 300 miliónov eur. Nové meno ale možno očakávať i na lavičke. Podľa denníka Mundo Deportivo je už prakticky isté, že Zidane vo funkcii hlavného trénera skončí. Jeho miesto by mohol zaujať Nemec Joachim Löw. Ten je údajne favoritom prezidenta kráľovského veľkoklubu Florentina Péreza vďaka svojej metodológii, osobnosti a prístupu.

Joachim Low
Nahradí Zidana na lavičke Realu Madrid Joachim Löw? (foto: TASR/AP)

Má to však jeden háčik. Nateraz je totiž otázne, či Löw po svetovom šampionáte v Rusku ukončí svoje dvanásťročné pôsobenie na lavičke nemeckého národného tímu. Podľa dohody by ho totiž mal viesť aj na majstrovstvách Európy 2020. A sedieť zároveň na lavičke Realu Madrid a nemeckej reprezentácie je viac menej nepredstaviteľné. Ak by Real Löwa predsa len nezlomil, v hre sú i ďalšie mená ako Massimiliano Allegri, Mauricio Pochettino, Maurizio Sarri či Jürgen Klopp. Koho by ste zvolili vy?

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk