ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V FK Pohronie nenechávajú nič na náhodu, okrem Tesáka aj Jacko či Rejdovian
zdroj: FK Pohronie

V FK Pohronie nenechávajú nič na náhodu, okrem Tesáka aj Jacko či Rejdovian

Po jesennej časti patrí futbalistom FK Pohronie desiata priečka v tabuľke druhej ligy. Od zóny zostupu ich delí len jeden bod. Jarná časť, ktorá odštartuje začiatkom marca, prinesie dramatický boj o udržanie sa v súťaži, veď vypadnúť môžu až štyri celky. Aj preto sa väčšina klubov snaží posilniť svoje kádre. Výnimkou nie je ani Pohronie.

Po presťahovaní sa na nový štadión v Žiari nad Hronom si vedenie klubu stanovilo jasný cieľ, ktorým je udržať v meste druhú ligu a zároveň vybudovať tím, ktorý v budúcej sezóne nebude namočený v bojoch o záchranu. V zime tak v kabíne nastal poriadny prievan, mužstvo opustilo až 9 hráčov, do tímu pribudlo 12 futbalistov.

Tomáš Jenčo
Výraznou oporou Stredoslovákov by mal byť brankár Tomáš Jenčo (foto: FK Pohronie)

"Najväčšími oporami z nových posíl by mali byť skúsený internacionál Lukáš Tesák, brankár zo Zvolena Tomáš Jenčo, bývalý obranca Tatrana Prešov Patrik Jacko a nové útočné duo Uroš Tomović a Marián Kovařík," píše sa na klubovom webe Stredoslovákov. Ďalšími skúsenými posilami sú Marko Lukáč z Popradu a Jozef Rejdovian z Banskej Bystrice, ktorých ale počas zimnej prípravy limitujú zranenia. Šancu v A-tíme dostanú aj odchovanci z dorastu Matej Repiský, Matúš Antošík a Andrej Urgela.

Trénerské duo Rastislav Urgela a Milan Nemec bude mať k dispozícii aj trojicu legionárov - Čecha Mariána Kovaříka, Srba Uroša Tomovića a Poliaka Daniela Skibu. "V prípade Daniela Skibu ide o veľmi talentovaného 17-ročného mladíka, ktorý môže nastúpiť aj za náš dorast," uvádza sa na fkpohronie.sk.

Lukáš Tesák
Ťahúňom tímu by mal byť obranca s reprezentačnými skúsenosťami Lukáš Tesák (foto: FK Pohronie)

Príchody: Tomáš Jenčo, Lukáš Tesák, Marek Bartoš, Patrik Jacko, Jozef Rejdovian, Marko Lukáč, Daniel Skiba, Marián Kovařík, Uroš Tomović, Andrej Urgela, Matej Repiský, Matúš Antošík

Odchody: Lukáš Urminský, Lukáš Garaj, Samuel Lipták, Daniel Hudák, Jozef Sekereš, Patrik Prikryl, Peter Ďungel, Samir Nurkovič, Erik Nepšinský

zdroj: youtube.com/FK Pohronie

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk