"Krpec" Dani Alves v bráne PSG. Múr si postavil dokonale
zdroj: Twitter

Poriadne kuriózny záver priniesol utorňajší osemfinálový zápas vo francúzskom národnom pohári (Coupe de France) medzi Sochaux a PSG. Favorizovaní hostia bez väčších ťažkostí prenikli do ďalšieho kola, hoci poslednému priamemu kopu v stretnutí musel čeliť krajný bek Dani Alves!

Parížania sa vedenia ujali už v prvej minúte po góle Ángela Di Maríu. A hoci domáci Martin v trinástej minúte vyrovnal, hostia po ďalších dvoch góloch argentínskeho krídelníka a jednom zásahu kanoniera Edinsona Cavaniho vyhrali 4:1. Úplne zbytočne sa v 90. minúte nechal za faul vylúčiť brankár PSG Kevin Trapp, kvôli čomu sa záver duelu predĺžil. Hosťujúci tréner Unai Emery už nemal k dispozícii žiadne striedanie a hlavný rozhodca trval na rozohratí nariadeného priameho kopu.

Hráči PSG chvíľu váhali, ako situáciu vyriešia. Napokon sa našiel odvážlivec v osobe brazílskeho matadora Daniho Alvesa. Ten si napriek nízkemu vzrastu (172 cm) na seba obliekol brankársky dres, natiahol si rukavice a s pokojom Angličana si na hranici pokutového územia postavil múr. A urobil to excelentne, keďže domáci kapitán Tardieu to napálil priamo do brániacich hráčov.

zdroj: Twitter/Goal

Reakcie na seba nenechali dlho čakať. Dani Alves sa zaradil medzi ďalších hráčov z poľa, ktorí neváhali a v prípade potreby zaskočili na brankárskom poste. V minulosti tak už zahviezdili Jan Koller, Rio Ferdinand či John O´Shea. Všetci však majú vyše 190 centimetrov.

zdroj: Twitter/SM