ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Leží v nemocnici s natrhnutou obličkou, napriek tomu s ním Skalica podpísala zmluvu
zdroj: nazahori.sk/archív JS

Leží v nemocnici s natrhnutou obličkou, napriek tomu s ním Skalica podpísala zmluvu

Na Záhorie prišiel talentovaný útočník Jozef Sombat so smelými plánmi. Všetko sa však mohlo otočiť o 180 stupňov. V stredajšom prípravnom zápase sa bývalý hráč Lokomotívy Zvolen začal zvíjať v bolestiach na trávniku. Neveštilo to nič dobré, tobôž pre futbalistu hrajúceho bez zmluvy.

Diagnóza mu na pohode nepridala - natrhnutá oblička. „Bol to nešťastný okamih. Pri hlavičkovom súboji som sa sústredil iba na loptu a súper ma nešťastne trafil kolenom priamo na ľavý bok. Okamžite som mal veľmi zlé pocity. Začalo sa mi ťažko dýchať. Myslel som, že mám prasknuté rebrá alebo niečo podobné. S natrhnutou obličkou som vonkoncom nepočítal,“ povedal priamo z nemocničného lôžka pre klubový web Jozef Sombat. V skalickej nemocnici sa o neho príkladne starajú, úsmev na tvári mu však spôsobil hlavne ústretový krok Skalice, ktorá s ním podpísala zmluvu.

„Veľmi ma potešilo, že napriek zraneniu, ktoré sa mi prihodilo, klub nešpekuloval a jasne o mňa deklaroval záujem. Minimálne na dva mesiace vypadnem z tréningového procesu a v úvode sezóny nebudem k dispozícii. O to viac sa budem snažiť čím skôr zotaviť a pomôcť spoluhráčom priamo na trávniku,“ teší sa rodák z Nitry, ktorého prišli do nemocnice podporiť aj noví spoluhráči.

Sombat odohral na jeseň v drese druholigovej Lokomotívy Zvolen deväť zápasov, ale gólovo sa nedokázal presadiť. Skalický tréner Jozef Kostelník v ňom však vidí potenciál: "Je to mladý perspektívny chlapec. Hlavne na tréningoch sa ukazuje veľmi dobre a chce na sebe pracovať. Pre naše mužstvo bude prínosom."

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk