ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kanonieri húfne odchádzajú. Malec podpísal Žalgirisu
zdroj: fkzalgiris.lt

Kanonieri húfne odchádzajú. Malec podpísal Žalgirisu

Odchodmi Rangela Jangu a Jakuba Mareša, dvoch najlepších strelcov doterajšieho priebehu sezóny, sa nový trend zďaleka nekončí. Na trávnikoch počas jarnej časti Fortuna ligy totiž neuvidíme ani najlepšieho strelca sezóny 2013/14 Tomáša Maleca.

Dvadsaťpäťročný futbalista na jeseň obliekal dres Dunajskej Stredy. O jeho odchode sa hovorilo už v priebehu jesennej časti, napriek tomu začal zimnú prípravu s DAC. Odchovanec AS Trenčín nezapadol do predstáv trénera Rossiho a často sedával iba na lavičke náhradníkov. Dokopy nazbieral len sedem ligových štartov, vo väčšine prípadov neodohral ani celý polčas. Kompletných deväťdesiat minút neabsolvoval ani raz. Jediným streleckým vykúpením bol preňho Slovnaft Cup, kde jedným gólom prispel k víťazstvu v 3. kole nad Devínskou Novou Vsou (3:0). Nastúpil v troch zo štyroch pohárových duelov, ani raz nenazbieral kompletnú minutáž.

Kariéra skúseného zakončovateľa bude pokračovať v tíme sedemnásobného litovského majstra FK Žalgiris, v posledných rokoch tradičného účastníka bojov v pohárovej Európe. V sezóne 1993/94 ich vyradili v 1. predkole Pohára víťazov pohárov MFK Košice. V aktuálnej tabuľke A Lygy sa nachádzajú na druhom mieste s bodovým mankom na vedúcu Suduvu. Od Tomáša Maleca sa bude očakávať náhrada najlepšieho strelca jesene so štrnástimi gólmi Darvydasa Sernasa, tridsaťtriročný Litovčan zamieril do izraelskej súťaže. Bezmála dvojmetrový Slovák prichádza do Žalgirisu na prestup, vo štvrtok absolvoval prvý tréning s mužstvom.

Ako informuje oficiálna stránka litovského mužstva, futbalistu typu Tomáša Maleca cielene hľadali už dlhé mesiace. „Chceli sme dostať do útočnej fázy fyzicky silného hráča na vysokej úrovni, ktorý by našej hre poskytol určitú flexibilitu. Vďaka jeho výške a sile získame rozmanitosť v zakladaní útoku, ale aj pri bránení, takisto môžeme trestať súpera dlhými nakopávanými loptami. Profitovať z neho môžeme aj pri bránení štandardných situácií,“ rozrozprával sa hlavný tréner Aurelijus Skarbalius a dodal: „Tomáš nie je len futbalista vysokej kvality, ale zároveň fantastický človek. Hovoril som s kapitánom Rosenborgu, ktorý predtým hrával v mojom tíme. Uistil ma, že Tomáš je inteligentný, pokojný a tímový hráč. Tieto vlastnosti sú pre nás rovnako dôležité ako jeho schopnosti na ihrisku.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žalgiris Vilnius

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk