ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Maročan Rharsalla definitívne v Slovane: Oslovila ma vízia klubu i nový štadión
zdroj: skslovan.com

Maročan Rharsalla definitívne v Slovane: Oslovila ma vízia klubu i nový štadión

To, o čom sme vás informovali pred pár dňami, sa stalo realitou. Bratislavský Slovan angažoval marockého krídelníka Mohammeda Rharsallu z ukrajinského klubu Olimpik Doneck. S rýchlonohým stredopoliarom podpísal kontrakt na 4,5 roka.

Dvadsaťštyriročný Maročan, ktorý vlastní aj španielske občianstvo, zaujal predstaviteľov "belasých" svojou univerzálnosťou v ofenzíve. Dokáže nastupovať na oboch krajoch stredovej formácie, odkiaľ dokáže zakončiť, resp. založiť akciu. V Olimpiku Doneck bol stabilnou súčasťou základnej zostavy, na jeseň zaznamenal 5 gólov a 6 asistencií. O jeho služby sa zaujímali aj Dynamo Kyjev a Jagiellonia Bialystok.

„Už počas jesene sme si uvedomovali, že potrebujeme zvýšiť kvalitu v krídelných priestoroch. Mohu sme sledovali počas posledných šiestich mesiacov, keď v silnej ukrajinskej lige pravidelne hrával a preukazoval rastúcu výkonnosť. Kvalitu dokumentoval aj štatistikami, strelil päť gólov a na ďalších šesť prihral. Je to typický krídelník, jeho veľkou devízou je rýchlosť, pričom môže nastúpiť na ľavom i pravom krídle. Má veľký potenciál zlepšovať sa aj smerom do budúcna. Podpísali sme s ním zmluvu na štyri a pol roka. Moha sa už pripojil k mužstvu na sústredení v Turecku,“ povedal na margo čerstvej akvizície pre klubový web viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

zdroj: Facebook/ŠK Slovan Bratislava

„Som veľmi šťastný, že som prišiel do Slovana Bratislava. Počas zimy som mal ponuky z ďalších troch tímov, no vybral som si Slovan. Je to najväčší slovenský klub s vysokými ambíciami. Oslovila ma aj vízia klubu i vidina nového štadióna, ktorý som si pozrel a na ktorom si túžim zahrať. Chcem pomôcť mužstvu a urobím všetko pre to, aby bol Slovan úspešný,“ povedal Moha bezprostredne po podpise zmluvy.

Celým menom Mohammed Rharsalla Khadfi je rodákom z marockého mesta Oujda, v tínedžerskom veku sa s rodinou presťahoval do Španielska. S futbalom začínal v Granade, v roku 2012 sa presunul do klubu Huétor Tájar. V roku 2014 sa upísal Olimpiku Doneck, ktorému pomohol k postupu do najvyššej ukrajinskej ligy. V ročníku 2015/2016 hosťoval v druholigovom španielskom klube Gimnástic Tarragona. Moha má na konte aj jeden štart v marockom reprezentačnom výbere do 23 rokov.

Najnovšie z klubu: Donetsk Olimpic

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk