ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do Senice prichádza niekdajší Žilinčan Herrera, zmluvu podpísal aj Ďungel
zdroj: fksenica.eu

Do Senice prichádza niekdajší Žilinčan Herrera, zmluvu podpísal aj Ďungel

Slovenský futbalový fortunaligista FK Senica angažoval ďalšieho Juhoameričana. Do jeho mužstva prišiel Joan Herrera z Kolumbie, ktorý na jeseň pôsobil v žilinskom B-tíme. V Senici by mal posilniť pravý kraj obrany.

Joan Sebastián Jaramillo Herrera prišiel do Senice ako voľný hráč. Rodák z kolumbijského Cali sa s vedením klubu dohodol na zmluve do konca jarnej časti s možnou opciou. "Som šťastný, že môžem byť súčasťou tímu FK Senica, je tu skvelá partia ľudí, dobrý kolektív."

Dvadsaťtriročný obranca odohral na jeseň 14 zápasov. "Veril som, že keď budem na sebe tvrdo pracovať, budem sa môcť znova posunúť, ďakujem FK Senica za šancu," dodal Herrera, ktorý v utorok odohral prvý polčas v rámci zimnej prípravy proti druholigovému tímu ŠKF Sereď (3:1): "Na ihrisku som sa cítil výborne, musím sa ale s tímom viac stmeliť. Chcel by som v Senici odohrať čo najviac zápasov, pevne verím, že budeme aj v ďalšej sezóne fortunaligoví."

Siedmou zimnou posilou Záhorákov sa tiež v utorok stal 24-ročný stredopoliar Peter Ďungel z klubu FK Pohronie, kde odohral jesennú časť druhej ligy. V Senici bude hosťovať do konca jarnej časti s možnou opciou. "Kluby boli medzi sebou dohodnuté v podstate od začiatku môjho príchodu do Senice, nakoniec som podpisom spečatil zmluvu až dnes. Ďakujem za dôveru a pevne verím, že to klubu splatím výkonmi na ihrisku," povedal hráč, ktorý je v mužstve trénera Ladislava Hudeca od začiatku zimnej prípravy, ale k podpisu zmluvy prišlo až teraz.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk