ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Strata pre Michalovce, Jakub Grič mieri do Poľska
zdroj: mfkzemplin.sk

Strata pre Michalovce, Jakub Grič mieri do Poľska

Slovenský mládežnícky reprezentant a opora MFK Zemplín Michalovce Jakub Grič pravdepodobne v januári zmení pôsobisko. Podľa najnovších správ smerujú jeho kroky do prvej poľskej ligy, kde si na seba bude obliekať dres klubu Sandecja Nowy Sacz.

V piatok odohrali zverenci trénera Antona Šoltisa tretí prípravný zápas. Po víťazstvách nad druholigistami Bardejovom a Trebišovom remizovali na pôde Sandecje Nowy Sacz 1:1. O jediný gól fortunaligistu sa postaral v 66. minúte práve Jakub Grič. Toho zástupcovia Sandecje sledovali už dlhšiu dobu a v piatok sa definitívne rozhodli, že ho angažujú.

Jakub Grič
Jakub Grič už v Poľsku absolvoval i vstupné testy (foto: sadeczanin.info)

Podľa informácií portálu sadeczanin.info už slovenský reprezentant do 21 rokov absolvoval v poľskom klube i vstupné testy. Sandecja je po jesennej časti Ekstraklasy s 21 bodmi na 14. mieste, pred posledným Pogonom Štetín má štvorbodový náskok. S najväčšou pravdepodobnosťou tak bude bojovať o udržanie sa medzi poľskou elitou. Prvý súťažný zápas v tomto kalendárnom roku odohrá v sobotu 10. februára práve na pôde posledného Štetína.

Michalovčania stále hľadajú nové posily. Z jesenného kádra prišli o duo Miroslav Božok a Aliaksandr Sviarchynski. V zime zatiaľ do tímu priviedli len mladého poľského útočníka Dawida Kurminowského, ktorý bude na východe republiky hosťovať z Lechu Poznaň. Na skúške je stále nórsky stredopoliar s argentínskymi koreňmi Nicolas Fernando Falck Peňa. Do tréningového procesu sa už zapojilo aj uzdravené trio Tin Matić, Martin Koscelník a Jozef-Šimon Turík.

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk