ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Špalek s cieľom ďalej napredovať, Bresciu mu odobril i Bénes
zdroj: TASR

Špalek s cieľom ďalej napredovať, Bresciu mu odobril i Bénes

Presne po troch rokoch sa talentovaný krídelník Nikolas Špalek rozhodol opustiť MŠK Žilina. Odchovanec nitrianskeho futbalu zamieril za 1 až 1,5 milióna eur do druholigového talianskeho klubu Brescia Calcio, s ktorým podpísal zmluvu do 30. júna 2021.

Bol som rád, že sa o mňa Brescia zaujíma. Je to pre mňa nová výzva. Budem sa snažiť čo najviac napredovať. S takým cieľom som prišiel aj do Žiliny, podarilo sa mi to. Teraz sa budem snažiť nadviazať na tú prácu," rozhovoril sa v poslednom interview pre klubovú televíziu "šošonov" rodák zo Šale, ktorý profesionálnu kariéru odštartoval v Nitre. V lete 2014 prestúpil do Trnavy, v "slovenskom Ríme" však zotrval len pol roka. Počas zimnej prípravy v januári 2015 sa upísal Žiline. V žlto-zelenom drese nastúpil celkovo na 103 zápasov, v ktorých zaznamenal 22 gólov a 23 asistencií.

Je ťažké všetko to zhrnúť, zažil som toho v Žiline veľa. Získali sme titul, spoznal som množstvo perfektných ľudí, kamarátov. Určite mi to všetko bude chýbať. Futbal i mesto. Prežil som tu krásne chvíle. Určite sa tu ešte niekedy objavím," sľúbil dvadsaťročný rýchlonohý krídelník, ktorý toho zatiaľ veľa o Brescii nevie. Fakt, že sa nachádza na spodných priečkach Serie B ho nestraší. Prestup do Talianska konzultoval i so svojimi blízkymi priateľmi.

Brescia Calcio
Noví spoluhráči Nikolasa Špaleka - Brescia Calcio (foto: Facebook/Brescia Calcio)

Zatiaľ viem len to, že Brescia je v spodnej časti tabuľky. Určite nás čaká veľa práce, no urobíme všetko pre to, aby sme uhrali čo najlepšie výsledky. Myslím si, že to môže byť ďalší dobrý krok v mojej kariére. Musím ďalej makať a pracovať na sebe. Samozrejme, tento prestup som konzultoval s viacerými ľuďmi, medzi prvými, ktorý o tom vedel, bol aj Laci Bénes. Uistil ma v tom, že to bude pre mňa dobrá skúsenosť, ktorú by som mal vyskúšať," uzavrel Špalek pre mskzilina.sk.

„Niko bol u nás už tretí rok a mal ambíciu posunúť sa ďalej. Po vzájomných rozhovoroch o záujme z talianskej Brescie, ktorá mu vyhovovala, sa napokon rozhodol súhlasiť s prestupom. V novom pôsobisku mu želáme veľa šťastia," dodal na margo prestupu Špaleka do Talianska športový manažér MŠK Karol Belaník.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk