ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chelsea ponúka 25 miliónov za náhradníka. Zaujíma sa aj o 36-ročného veterána
zdroj: Peter Crouch (twitter)

Chelsea ponúka 25 miliónov za náhradníka. Zaujíma sa aj o 36-ročného veterána

Štart roka nezastihol Chelsea v ideálnej forme, náročný december v anglickej Premier League dal zverencom Antonia Conteho zabrať. Úzky káder The Blues bojoval s náročným programom, Londýnčania v novom roku 2018 vyhrali až v šiestom súťažnom stretnutí, keď cez víkend zdolali Brighton. Pokračujú ďalej aj v FA Cup-e, v stredu ich čaká odveta semifinálového zápasu ligového pohára proti Arsenalu, február je spojený s návratom Ligy majstrov, kde modrých čaká Barcelona. Neprekvapuje, že vedenie klubu sa v závere zimného prestupového obdobia pokúsi rozšíriť káder, pričom zo Stamford Bridge prichádzajú ponuky na zaujímavé mená.

Záskok k Alonsovi

Len osemnásť hráčov Chelsea v aktuálnom ročníku nastúpilo na viac než sedem súťažných zápasov. Modrí ich odohrali dovedna už 37 a obrovská porcia ich ešte čaká. Po Azpilicuetovi odohral z hráčov v poli najviac minút ľavý full-back Marcos Alonso. Conte na jeho pozíciu nemá plnohodnotnú alternatívu, zastupuje ho prerobený krídelník Kenedy. Vedenie klubu preto vyvinulo snahu získať ľavého obrancu AS Rím Emersona Palmieriho. Ten ostatného polroka nehral pre vážne zranenie kolena. Od novembra je späť v plnom tréningu, no cez bývalého zadáka Manchestru City Aleksandara Kolarova sa dostal na trávnik v jedinom zápase talianskej Serie A. Chelsea, ktorá v lete nepochodila v snahe získať Alexa Sandra z Juventusu, je za 23-ročného Brazílčana ochotná zaplatiť 25 miliónov eur.

619307338
Emerson Palmieri. (twitter)

Emerson debutoval v brazílskom Santose už ako šestnásťročný. Neymar mu v rámci nováčikovského rituálu po príchode do klubu oholil hlavu. Počas troch sezón v klube odohral len 18 zápasov, následne prekvapujúco odišiel do talianskeho Palerma. Tu sa taktiež výraznejšie nepresadil, deväťkrát nastúpil do hry ako náhradník. Napriek tomu smeroval na ďalšie hosťovanie do rímskeho AS, ktorý ho neskôr priviedol ako rezervu za Lucasa Digneho na riadny prestup. Po jeho odchode do Barcelony sa Emerson presadil do zostavy, no po zranení z konca minulej sezóny a príchode Kolarova si nenašiel cestu späť. Môže byť po polročnom výpadku a zranení, z ktorého sa mnoho hráčov nikdy plnohodnotne nezotaví, konkurenciou a plnohodnotným záskokom pre ľavého obrancu Chelsea Marcosa Alonsa? A je hoden sumy 25 miliónov eur?

Záskok k Moratovi

Spolu s Emersonom by podľa The Guardian na Stamford Bridge mohol z AS Rím zamieriť Edin Džeko. Rovnako ako v prípade letnej snahy The Blues angažovať Alexa Sandra z Juventusu, aj v tomto prípade by šlo o hráča do základnej jedenástky. To by Moratu zrejme odsunulo na lavičku náhradníkov - do role, kvôli ktorej v lete opustil Real Madrid. Pravdepodobnejšia je alternatíva s hľadaním záskoku pre španielskeho útočníka. V tomto prípade sa špekuluje o viacerých menách. Pred Bentekem či Llorentem britské médiá favorizujú anglické duo urastených zakončovateľov Andy Carroll a Peter Crouch. Z príchodu Carrolla už medzičasom zišlo, keďže si privodil ďalšie zranenie, ktoré si možno vyžiada operáciu. Jednotkou podľa The Telegraph tak zostáva čoskoro 37-ročný miláčik fanúšikov Crouch. Vyše dvojmetrový zakončovateľ by mohol prísť na Stamford Bridge na štvormesačné hosťovanie. O tom, že Chelsea nutne potrebuje rozšíriť preťažený káder, niet pochýb. Pokiaľ sa však naplnia prestupové špekulácie, budú títo hráči pre úradujúceho anglického majstra prínosom?

Najnovšie z klubu: Stoke

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk