ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ružomberčania na sústredenie do chorvátskeho Umagu už aj s Gešnábelom
zdroj: TASR

Ružomberčania na sústredenie do chorvátskeho Umagu už aj s Gešnábelom

Futbalisti fortunaligistu MFK Ružomberok absolvujú dôležitú časť prípravy na jarné boje v známom chorvátskom letovisku Umag.

Piaty tím po jesennej časti FL v nedeľu najprv trénoval v domácich podmienkach a o 14.30 h odcestoval do Bratislavy. V pondelok sa Liptáci z hlavného mesta presunú do dejiska 11–dňového sústredenia.

V Chorvátsku bude mať tréner "Ruže" Norbert Hrnčár k dispozícii 21 hráčov do poľa a troch brankárov. "Cestuje s nami aj brankár Lukáš Urminský z Dolnej Ždane, ktorý je zatiaľ na skúške. Verím, že naplní naše očakávania a zostane v kádri. Po týždni by sa k mužstvu mal pripojiť ešte Matej Kochan, ktorý je po artroskopii menisku," informoval kouč futbalistov spod Čebraťa.

Vo výprave nechýba ani čerstvá posila MFK Róbert Gešnábel z ViOn–u Zlaté Moravce-Vráble. Cestoval takisto 20–ročný ofenzívny mladík zo Sparty Praha David Čapek, na ktorého príchode ružomberský klub pracuje. Doma zostal stopér Dominik Kružliak, toho čaká operácia predného krížneho väzu v kolene.

Počas zahraničného pobytu čakajú Liptákov ďalšie tri zápasové previerky, všetko s účastníkmi najvyššej slovinskej súťaže – 23. januára s NK Krško, 26. januára s NK Domžale a 1. februára s NK Triglav Kranj.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk