ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Walcott mohol z Arsenalu hosťovať v tíme Harryho Pottera
zdroj: twitter

Walcott mohol z Arsenalu hosťovať v tíme Harryho Pottera

V londýnskom Arsenale strávil dvanásť rokov. Do štyristovky súťažných zápasov v drese „kanonierov“ mu chýbal jediný zápas. 108 gólov a 78 asistencií robia z Thea Walcotta (28), ktorého Arséne Wenger vytiahol na prvoligovú scénu v sedemnástich rokoch, významnú postavu histórie trinásťnásobného anglického majstra. Svojho času jeden z najväčších talentov v Európe len v stredu ukončil zraneniami poznačenú etapu v Arsenale, v sobotu už absolvoval solídny debut v Evertone. Pri remíze 1:1 s West Bromwichom asistoval na gól Niasseho, nečudo, že bol po zápase predmetom mediálneho záujmu. Okrem zápasových reakcií prišiel aj s jedným kurióznym odhalením.

V roku 2007 v Anglicku prebiehalo natáčanie piateho dielu ságy o kúzelníkovi s názvom Harry Potter a Fénixov rád. Film režíroval David Yates - strýko Thea Walcotta. Viacero členov rodiny bývalého krídelníka Gunners si zahralo vo filme menšie role, jedna bola napísaná i pre 47-násobného anglického reprezentanta. „Chcel ma obsadiť do scény, v ktorej sa hrá metlobal. Aj keď by to bola skvelá skúsenosť, nemal som vtedy čas, mal som povinnosti spojené s futbalom. Moja žena Mel si vo filme zahrala, taktiež aj otec i brat. Myslím, že aj moja mama,“ prezradil po zápase Theo Walcott.

zdroj: Zostrih premiéry Thea Walcotta v drese Evertonu v remízovom zápase proti West Bromwichu. (streamable)

Odchovanec Southamptonu sa v ostatných sezónach v Arsenale trápil, jeho odchod z klubu bol na pretrase už v minulosti. O reštart sa pokúsi v Evertone, kde druhý dych úspešne chytá vlani ešte kapitán Manchestru United Wayne Rooney. „Je Wayne inšpiráciou? O tom niet pochýb. Čerpal som ju od neho už keď som videl, čo ako mladý hráč dokázal. Bolo motivujúce vidieť, ako odišiel ako tínedžer do veľkého klubu, rovnako ako ja, a ako sa s tým vyrovnal,“ povedal britským novinárom Walcott, ktorý v 70. minúte sobotňajšieho duelu s WBA nabil hlavou na jediný gól „karameliek“. Dvadsaťmiliónová posila z Emirates Stadium následne dodala: „Teraz je tu, no neprišiel do Evertonu zavesiť kopačky na klinec. Myslí si, že tu má nedokončenú prácu. Chce s klubom dosiahnuť level, ktorý mal ako hráč v minulosti. Verí, že môže v Evertone napísať históriu. Tento klub môže napredovať, chce byť toho súčasťou. Rovnako tak aj ja. Som vďačný za rozhodnutie odísť do Evertonu a hrať po Waynovom boku.“

Najnovšie z klubu: Everton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk